petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavruluğa konulması gereken ve temizliği

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve blacke4gle tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. blacke4gle

blacke4gle New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar Abilerim arkadaşlarım

Muhabbet kuşumun 4 yumurtası var. İlk yavrum dün doğdu. Ben yavruluğun içerisine birşey koymadım (Kum ve hamster talaşı). Merak ettiğim yavruluğa bu yaz sıcaklarında hangisini koymam ve yavruluk temizliğini nasıl yapmam. Yardımcı olursanız çok makbule geçecek. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

2. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Uzmanlar cevaplarsa Güzel olur bende aynı soruyu soracaktım :) Kuşlarım yumurtlamak üzere :)

3. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    ben kuluçkaya yatmadan talaş koyuyorum cok az zaten dişi kusların cogu yuva hazırlıgında talaşların cogunu dısarıya atyor kendısıne gore ayarlıyrm yuvayı.2 ve 3. yumurta cıkana kadar hıc mudahale etmıyrm.2 yada 3. yumurta cıkınca (yavru yumurtadan cıkınca) follugu temızıyle degıstrıp cok az talas eklıyrm.az eklemek yavrunun talaş altında kalıp beslenmeme olasılıgını aza ındırır.yavruların buyuklugune göre talaşı arttırarak degıstırıyrm.yavrular buyuyunce dıskılarıda buyuyr cunku kendılerını toparladıkları ıcın artık talasın altında kalma olasılıgıda kalmıyo.hava sıcaklıgına,yuva havalandrmasına,kumes havalandırmasına ve yavruların buyuklugune gore 3 ila 7 gun arası yuva temızlıgı yapıyrm

#3 Berkay ERDİNC, 23 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2015
  4. blacke4gle

blacke4gle New Member

Beğenileri:
    0
    Çoook çok teşekkür ederim yardımınız cevabınız için 2. yavru da çıktıktan sonra ben zemine talaşla dediğiniz ölçekte bir ayarlama yapayım :) birde merak ettiğim folluğu komple yenisiyle neden değiştiriyorsunuz :/

5. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    rica ederim.sanırım yuvalıkla karıstrdınız follugu :) ama haklısınız belırmelıydım. yuvalık duruyor follugu degıstırıyrm.
    linke tıklarsanız 1. sayfadakı son resimlere eklmıstım yuvalıkları daha ıyı anlarsınız
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/uretimhane-resimleri/hobihanemden-goruntuler-berkay-erdinc-38263.html

#5 Berkay ERDİNC, 24 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 24 Ağustos 2015
  6. blacke4gle

blacke4gle New Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi oldu çok teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş