Karadeniz Pet

Yavruluğa konulması gereken ve temizliği

blacke4gle

Yeni Üye
Merhabalar Abilerim arkadaşlarım

Muhabbet kuşumun 4 yumurtası var. İlk yavrum dün doğdu. Ben yavruluğun içerisine birşey koymadım (Kum ve hamster talaşı). Merak ettiğim yavruluğa bu yaz sıcaklarında hangisini koymam ve yavruluk temizliğini nasıl yapmam. Yardımcı olursanız çok makbule geçecek. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

Uzmanlar cevaplarsa Güzel olur bende aynı soruyu soracaktım :) Kuşlarım yumurtlamak üzere :)

ben kuluçkaya yatmadan talaş koyuyorum cok az zaten dişi kusların cogu yuva hazırlıgında talaşların cogunu dısarıya atyor kendısıne gore ayarlıyrm yuvayı.2 ve 3. yumurta cıkana kadar hıc mudahale etmıyrm.2 yada 3. yumurta cıkınca (yavru yumurtadan cıkınca) follugu temızıyle degıstrıp cok az talas eklıyrm.az eklemek yavrunun talaş altında kalıp beslenmeme olasılıgını aza ındırır.yavruların buyuklugune göre talaşı arttırarak degıstırıyrm.yavrular buyuyunce dıskılarıda buyuyr cunku kendılerını toparladıkları ıcın artık talasın altında kalma olasılıgıda kalmıyo.hava sıcaklıgına,yuva havalandrmasına,kumes havalandırmasına ve yavruların buyuklugune gore 3 ila 7 gun arası yuva temızlıgı yapıyrm

Son düzenleme:
Çoook çok teşekkür ederim yardımınız cevabınız için 2. yavru da çıktıktan sonra ben zemine talaşla dediğiniz ölçekte bir ayarlama yapayım :) birde merak ettiğim folluğu komple yenisiyle neden değiştiriyorsunuz :/

Çoook çok teşekkür ederim yardımınız cevabınız için 2. yavru da çıktıktan sonra ben zemine talaşla dediğiniz ölçekte bir ayarlama yapayım :) birde merak ettiğim folluğu komple yenisiyle neden değiştiriyorsunuz :/
rica ederim.sanırım yuvalıkla karıstrdınız follugu :) ama haklısınız belırmelıydım. yuvalık duruyor follugu degıstırıyrm.
linke tıklarsanız 1. sayfadakı son resimlere eklmıstım yuvalıkları daha ıyı anlarsınız
http://www.muhabbetkusu.com.tr/uretimhane-resimleri/hobihanemden-goruntuler-berkay-erdinc-38263.html

Son düzenleme:
Geri