petshop

yavrulugu 1 hafta sonra geri taktım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve murataydın tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. murataydın

murataydın New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Ustalarım selamlar

Dişi kusumun yavruluga ilgisizliginden dolayı bir hafta yavrulugu sökmüştüm
    Bugun kafesi temizleyip yavrulugunuda taktım sabah itibariyle henüz bir degişiklik olmadı . Yine yüzüne bakmıyor . acaba sebepleri tünek ola bilirmi iki tünek takılı birincisi yavruluktan yukarda ve o orda olmak zorunda cunku suluga ulaşamazlar aksı takdirde .Digeride tam yavrulugun agzına denk geliyor . Yoksa daha bugun taktım bi kac güne girecekmidir ? Dişi kusumu cok seviyorum ama bu huyu beni delirtiyor :)

2. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Kardeş zamanı gelince illa ki gireceklerdir. Allah öyle yaratmış içgüdü meselesi. Tünek önemli ama girmek isteyen kuş her türlü girer zaten. Az biraz talaş ve kabuk tarçın koymayı dene bi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:53 -->-> Daha önceki mesaj 18:52 --

Acaba kuşların fotoğraflarını atabilir misin. Cereleri belli olacak şekilde.

3. murataydın

murataydın New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    talaş var . tarcın koydum önceden karanfilde koymustum . dogru dıyosun hocam icgiüdüselde insan duramıyor . :)

4. Mehmet KOÇTÜRK

Üye

Beğenileri:
    0
    Elinden geleni yap gerisi Allah a kalmış :D Ben de çok sabrettim yuvaya girmiyodu. Sonra memlekete giderken petshopa bıraktım. Bıraktığımın 2. günü yuvala alışmış 8. günü ilk yumurta gelmiş :D Memleketten bi geldim altında 5 yumurta :D Mutluluktan uçmutum. Allah a bin şükür

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    5
    Murat muhabbet kuşları meraklı ve tırmanıcı canlılardır. Sen suluğu içebilecekleri bir yere koy. O istediği zaman oradan gidip içer. Tüneğin yanında olmasına gerek yok

6. murataydın

murataydın New Member
    Üye

Beğenileri:
    0

cok şanslısım hocam valla :) keşke benımkilerde oyle olsa . elimden geleni yapıyorum fotoyu yukledim .

ne bilim hocam zaten su ıcıyorlarmı icmiyorlarmı belli degil
    suyu hergün degiştiriyorum ama zerre azalmıyor . birde tırmanıp icin desem hayatta icmezler :) işin şakası gercekten bi sorun olmaz demi :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:32 --

birde mamayı haftada bir veriyodur bu hafta haftada iki yaptım . 2 günde bire cıkarsam yararı veya zararı olurmu ?

7. Mehmet KOÇTÜRK

Üye

Beğenileri:
    0
    Mamanın muazzam etkisi var. Haftada 3 ver. Su içmiyor sanırsın ama içerler. Ben de her gün değiştiriyorum suyu. Mamaya az nijer koy. Havuç oluyo zaten. Nijeri çay.kaşığının ucuyla koy :) inşallah senimkilerden de mutlu haberi alırız. Yumurtlarlarsa özelden yaz bana haner et :) :) :)

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    307
    Kuşlarınız çok güzel lütfen biraz sabır

9. murataydın

murataydın New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    öyle yapalım bakalım . hele bi yumurtlasın siteye reklam verecem :) :) :)

Sayfayı Paylaş