petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavruluğu koymak için en uygun zaman ne zaman?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nihal_goksu tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    kızışmış çifte yavruluk takma zamanı ne zamandır?video filan paylaşsam oradan çiftlerim hakkında bana fikir verebilen olur mu?talaş yerine gazete kağıdını didip koydum yuvalığa hangi çift önce yavrulamaya başlar bilmem ikisininde dişisi yavruluğa pek ilgi göstermedi?ama çiftler.bende bi senelerini doldurmadılar.kızıştırıcı mama mı versem diyorum.

2. hmtdgn

hmtdgn New Member

Beğenileri:
    4
    Cevap: yavruluğu koymak için en uygun zaman ne zaman?

öncelikle günaydın kuşlara yavruluk koymanız için kuşlarınızın iyi anlaşması gerekiyor dişi erkeğin ağzından yem yiyormu birbirlerini kaşıyorlarmı dişi fazla kalamar yada gaga taşı tüketiyormı dışkısı büyükmü bunlar kuşta yumurtlama belirtileri önemli olan kuşlarınızın çiftleştiğini gördünüzmü gördüyseniz yuvalık takma vaktiniz gelmiştir muhabbetler gazete kağıdına yumurtlamazlar o kağatları gagaları ile yok ederler :) dizin yapmanız gereken hamster talaşı koyun onlar düzenlemeyi yaparlar düzenli olarak haftada iki sefer yumurta maması yapın havuç kaynamış yumurta ve beb pisküvisi bunlar kafi bide aktardan keçi boynuzu tozu alın ve yaptığınız mamaya bir kaşık serpin şimdili bukar bilgi yeter galiba kolay gelsin hayırlı ramazanlar

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231

Günaydın kuşlar anlasmasalarda yuva anlaşmalarını tetikleyebilir çift olacak kuşlara 1 hafta sonra takilmalidir yuvada kesinlikle gazete olmaz hamster Talaşı koymalisiniz ya da kum

4. nihal_goksu

Beğenileri:
    53

kuşlara yavruluk koymanız için kuşlarınızın iyi anlaşması gerekiyor --evet anlaşıyorlar erkek de kur yapıyor

dişi erkeğin ağzından yem yiyormu--yiyor
    birbirlerini kaşıyorlarmı--evet
    dişi fazla kalamar yada gaga taşı tüketiyormı--hayır çiftlerimde erkekler daha çok yiyor sanki
    dışkısı büyükmü -hayır
    kuşlarınızın çiftleştiğini gördünüzmü--hayır ikisininde flört durumunda sanki yem kusma kaşıma tamamda gerisi yok.birde bu flörtleşme artmıyor.

düzenli olarak haftada iki sefer yumurta maması yapın havuç kaynamış yumurta ve beb pisküvisi bunlar kafi bide aktardan keçi boynuzu tozu alın ve yaptığınız mamaya bir kaşık serpin--yemlikleri alıp vermek lazım böyle bir şey bende ruşeym var onun faydası olur mu?

valla anlaşıyorlar diye taktım ama ses seda yok yuvaya bakmıyor hiç dişiler.

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755

Ruşeym i mama ya karıştırabilirsiniz faydası yüksektir 1 mamalığa yarım çay kaşığı yeterlidir ve arkadaşların da dedi gibi yuvalığa gazete kesinlikle olmaz hamster talası kullanın

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75

Kuşlar anlaşsa bile yuvalığa ilk etapta ilgi göstermeyebilirler. Yuvalık içine talaşla birlikte bir dal tarçını kıyıp koyarsan kokusu cezbedici olabilir. Tarçın yoksa limon kabuğunu rendeleyebilirsin. Ancak kuşlar eşleştiklerinde yumurtlayacak yer bakıp gireceklerdir içine.

7. nihal_goksu

Beğenileri:
    53

ilk defa duyuyorum tarçın ve limon kabuğunun kuşları cezbetmesini.

cokfenaa34 bunu beğendi.
  8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755

toz tarzın ve limon kabuğunu mamaların dada kullana bilirsiniz elinizde varsa

9. hmtdgn

hmtdgn New Member

Beğenileri:
    4
    Levent hocama bende katılıyorum tarçın ve limon kokusu yuvaya koyabilirsiniz kokusunu merak edip yuvaya alışabilirler ben keçi boynuzu tozu kullanıyorum çiftlerimde bariz faydası var sizede tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş