Karadeniz Pet

Yavruluğu Takmalımıyım?

Hüseyin BULUT

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce erkek kuşumun yanına birbirlerini seçerek bir dişi aldım.İki kuşta kızışmış durumda.İlk günler dişi kuş hiç hareket etmiyordu erkek devamlı kur yapıyordu.Yemide erkek yediriyordu.Artık dişi kuşumda kafesi öğrendi kafeste dolaşabiliyor yemlikten yemini yiyip suluktan suyunu içiyor.Erkek olan kuşumu kaşıyor falan şuan birbirlerine ilgililer.

Erkek olan 1,5 yaşında yavruluktan bu zamana kadar bende.Dişi olan ise 1 yaşında.

Sormak istediğim artık yavruluğu kafese takayımmı?Kendi bilgim dahilinde herhangi bir anormallik görmüyorum ama forumdaki tecrübeli ve bilgili arkadaşlara sormak istedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bence de takmakta bir sorun yok. Umarım en kısa zamanda yavrulara kavuşursunuz.

Bir sorum daha olacak unutmadan. Dişi kuşu getirdim getireli yani yaklaşık 1 haftadır kafesi açmıyorum.Kafesi artık açmalımıyım ne dersiniz.

Yavru almak isteniyorsa kuşların (özellikle daha yeni bir araya gelmiş) birbirlerine alışması ve eş olmaları için kafes içinde kalmaları daha doğru olur.

Bir sorum daha olacak unutmadan. Dişi kuşu getirdim getireli yani yaklaşık 1 haftadır kafesi açmıyorum.Kafesi artık açmalımıyım ne dersiniz.

hayırlı olsun.eğer yuvalık takma niyetinde iseniz kafesten çıkarmayın.1.5 yaşındaki erkeğiniz muhtemelen ele alışkın bir kuş hazır alışmışken dişisine arayı soğutmayın derim.

Bende üzülüyordum kuşlar uçmuyor diye napalım artık bırakmayacağız bizde.Yavruluğu takayım bakalım ne zaman girecekler :)

benimde bir dişi kuşum vardı yanına bir arkadaşımdan erkek kuş alıp 1 hafta ayrı kafeste tuttum bugün itibariyle 4. yumurtasını verdi , darısı başınıza inşallah

arkadaşlar tekrar merhabalar.Dişi kuşu alalı yaklaşık 20 gün oldu.Dişi kuş kafese alıştı dolaşıyor yavruluğa girip çıkıyor erkeğin ağzından yem alıyor birbirlerini kaşıyor ama erkek ne zaman sırtına ayak atsa dişi olan saldırmaya çalışıyor.
bu aldığım dişi damızlıktı.
benimde canım sıkılıyor acaba diyorum bu dişi kuşu götüreyim yavru bir dişi kuş alıp birbirlerine alışmalarını sağlayayım diyorum siz ne düşünüyorsunuz acaba.
Teşekkürler.

Geri