petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavruluğu temizlemek gerekir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan Uysal tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Hakan Uysal

Merhaba,

Yavruluktan kümes kokusuna benzer bir koku geliyor. Kafesin altını temizliyoruzda, yavruluğun içini temizlemek gerekiyor mu?

Eğer evet diyorsanız bu nasıl olacak? İçinde yumurtalar var, sıkıntılı bir durum değil mi?

Teşekkürler.

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yumurtalar varken pek kurcalamayın bence , bazı kuşlar huysuz olabiliyor ben geçengün altına talaş koydum tüm yumurtaları attı aşağıya .D

3. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    bekleyin yavrular atlayana kadar riske girmeye degmez havalar sıcak ama temizlerseniz yatmayabilir geri

4. Hakan Uysal

Anlaşılan kokuyu çekmeye bir süre daha devam edeceğiz :D

5. Tunç ÇAĞATAY

Annesini dışarı alın elinizde tutun.

Başka biri yavruları dışarı bir yere çıkarsın yavrulugu temizlesin iyice kurulayıp hafif batmayan taşalardan koyun yavruları koyun kafese takın yuvalıgı anneyi salın kafese.

6. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Ben anne yuvalıktan çıktığı anda hemen yuvalığa müdahale ediyorum kısa sürede halledip geri takıyorum sorun olmuyor. Ama çok sık yapıp anneyi strese sokmamakta fayda var diye düşünüyorum.

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Plastik folluk olunca işler rahat..
    3 günde bir folluğu değiştiriyorum yumurta - yavru ne varsa aktarıp geri koyuyorum.
    Bu güne kadar sıkıntı olmadı.
    Fotoğrafları sürekli paylaşıyorum.. :)

8. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Aynen levent abi dediğn gibi boşta olan folluğa aktarıyorum sonra devam hiç sıkıntı olmuyor

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Folluğa ne kadar temiz bakarsan, yumurtaların çıkma şansı, yavruların büyüme şansı o kadar artar. İmkanı olanlar içine plastik folluk konulabilen yuvalardan kullansınlar.

10. İsmet Koparan

İsmet Koparan New Member

Beğenileri:
    0
    Tam bu konu hakkında başlık açacaktım siz açmışsınız benimde merak ettiğim konu anne yavruları besleme aşamasında kafesin dibi baya kirlendi acaba temizlersek anne sorun çıkarır mı yavrular için ayrıca yuvalığı temizlemek de keza sıkıntı olur mu ?

Sayfayı Paylaş