Karadeniz Pet

Yavruluğun malzemesi ne olmalı

Mesbüş

Meraklı Üye
Kendim yavruluk yaptırıcam içine hazır plastik golluk koyucam yavruluğun malzemesinin ne olduğu çok önemlimidir nelerden yaptırabilirim önerilen malzeme nedir ve kuş bu ağacı veya tahtayı garipsermi seçermi üstadlar yazan herkese teşekkür ederim

çam dan olursa aliyyül ala olur :) ama olma imkanı yoksa normal ağaçlardan olabilir sunta yaptırmayın derim ileride sıkıntı çıkarabiliyor.

benim size tavsiyem kesinlik ile MDF LAM dan yaptırmanız. Bit, güve vs... durumlar a karşı en dayanıklısıdır ve 5-8mm lik mdf lam dan yaptırırsanız ömürlük olur size. Her kuluçka dan sonra ilaçlayıp bekletmeniz yeterli olur. MDF LAM nemli bezle silinebilir, bu silme sırasında koruyucu amaçlı bit ilacıda kullanılabilir buda yavruluğun kalitesi için önemlidir tavsiye ederim. Yuva içine plastik folluk kesinlik ile kullanılmalı ve ölçülerini kullanıcağınız plastik folluğa göre vermeniz lazım. folluk içine ise Çam Talaşı - Pudralı Kedi Kumu veya Çam Granürü tavsiye ederim

Bu hafta içi kestiricem kendim yağıcam önerilerinize uyucam çok teşekkür ederim:)

Geri