petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavrum neden ölmüşki

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusufkral tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yumurta 19günlüktü yumurtanın içinde ötüyordu 2 saat sonra yumurtanını yarısı kırılmış yavru yumurtanını içinde kurumuş yavru takır takır bir azı hareket ediyordu suyla yumuşattım zor zoruna çıkartım ama basağı patlamıştı ve kafası su toplamış gibi yaşamadı öldü :( neden olmuştur ki

[​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    gelişimini henüz tamamlamamıştır, ses gelebilir ama 1-2 gün daha süresi vardı muhtemelen, dişi kuş sesi duyunca yavrunun çıkmasına yardım etmek için yumurtayı kırmış olabilir...

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kısa ve net sizin müdahalenizden dolayı olmuştur keşke hiç müdahale etmeseydiniz canınız sağolsun

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ama yavru sem sert kurumuştu takır takır keçe gibi olmuştu ben ellemesemde ölürdü

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Anne yavruyu ısıtır ve bu sıcaklıktan dolayı o göbek kısmındaki bağ kuruyup yumurtadan ayrılır o damar. Şayet biz müdahale edersek o bağı kurutmadan koparmış oluruz kanar vs ölür yavru

6. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    öleceği varsa biz mudahele etsekte olüyor etmesekte mudahele sadece yumurtdan cıkamayan yavrıların yumurtanın zarını delmeden yumurtanıntombul kısmını hafif çatlatıp beklemek gerekiyor bilgilerinize yumurtadan cıkarınca hayvanın göbek bagı kopup bagırsakları dısarı çıkıyor hiç ellemeyin elleyince insan aceba ellemesem yaşarmıydı deyip vicdan azabı çekiyor

7. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yusuf kürşat durumu özetlemiş sebeb senin müdahele etmen başka bir sey degil o göbek bağına müdahele edilmez yavru kendisi koparır.

Sayfayı Paylaş