Karadeniz Pet

Yavrum ucamiyor.

OSMANLI

Meraklı Üye
Yavru salinca avizeye kaciyordu aldigim arkadas kafesten cikartma ilk once kafeste elinle egitim yap dedi bende 2 gun cikartmadim bu gun cikrttigimda kusun ucamadigini gordum tutulmus yazik keske 2 gun kafeste tutmasaydim duzelirmi lutfen yardim .

Abi uçan kuş bana gelmiyor diye kafeste tutmuştum şu an kanatları düşük duruyor ve uçamıyor. Hastamı oldu bilemiyorum ceyranda falanda kalmadı.

Kanat uclari varmi resim koy istersen

Yavruysa uçamaması normaldir. Bi sorun olduğunu zannetmiyorum. İki gün kafeste tutmakla iyi etmişsiniz yanlış yaptığınızı düşünmeyin. Mekana alışmadan uçursaydınız sizin ve kuşunuz için iyi olmazdı.

Abilerim ucan kus ucamaz hale geldi anlayamadim ve hala duzelme yok .
Kanadini esner gibi arada acip kapatsada hala ayni .

hasta bu kus kafeste tutup iyice yorulur bu şekilde kafes dısında

usta uyurken cektim yemesi icmesi afedersin diskisinda hareketlerinde sorun yok sadece kanat sorunlu su an .

Siz biraz kısa mesafeden atarak uçurmayı deneseniz. Yumuşak bi kotuğun üzerinde 1 metre yükseklikten falan atarak uçmaya cesaretlendirebilirsiniz.

Daha çok inçitmekten korkuyorum kafese bile tırmanırken tek kanadını çırparak tırmanıyor tedavi yöntemi yokmudur ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Klasik bi cevap olacak ama veterinere götürün bence pek iyi durmuyor :(

Hocam veteriner bir şey yapmıyor bir parça toz veriyor suyuna katın hadi yallah . Bir arkadaş yumurta kabugunu sahanda ufala yemine kat yesin dedi onu yaptım .

Alıştırma yapın dedim ama şimdi geri alıyorum. Sinirlerle alakalı bişey olabileceğini gözardı ettim. Belki de kanadının altında biyerde ur var siz farkedemediniz. Belki de tüyleri dengesiz döküldü. Dengesiz uçtuğu için de uçmamayı tercih ediyor. Bütün dünyadaki veterinerler avian veteriner olmadığı sürece kuşlardan anlamaz. O nedenle kuşunuzu buraya İstanbul Veteriner Polikliniği götürmelisiniz.

Son düzenleme:
Kuş bir yere çarpmadı kafesin içinde böyle oldu .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:40 -->-> Daha önceki mesaj 17:37 --

vallaha bravo size :D

Bravo biraz alaycı olmuş sanki bir şey biliyorsanız söyleyin bir şey bilmeyipte alaycı yorum yapanlara acıyorum dogrusu .

Arkadaşlar kuş hasta ve ben her söyleneni deniyorum veteriner üşüymüştür deyip ufak bir poşette toz verip yolladı yumurta kabugunu denedim bildiginiz bir sey varsa yapmaya açıgım .

Geri