petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavrumu alayım çift mi ?

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve ılhan gürol tarafından 3 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    arkadaşlar 5 çift bakacak kadar yerim var üretimde yapmak istiyorum ama şimdilik 5 çift benim sorum 5 erkek 5 dişi yavrumu alayım 5 çift yetişkinmi benim gönlüm 10 ad yavru almak çift satanlar hep gözden çıkardıklarını satıyolar gördüğüm kadarıyla 10 yavru derseniz hepsini bi salamadamı tutmam lazım . ayriyetten hemen yavru alayım diye bı sıkıntım yok 6 ay bakarım ben onlara sorun değil
    şimdiden teşekkürler

2. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    Hah tamda benimde ihtiyacim olan bir konu hay agzina saglik.... :)) bekliyorum bende cevaplari benimde gonlum yavru ama bekleyemem ben :))

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yavrudan almak en akıllıca olanı.
    1. Fiyat daha ekonomik olur
    2. Kuşlar erişkin olduklarına ortama alışık olurlar.
    3. Tecrübe kazanmış olursun.
    4. Salmada eş tutmaları kolay olur.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Bazen kümesini kapatıp çiftlerini satan üreticiler oluyor. Bu gibi çalışan takımlar alınırsa kısa zamanda yavru alınmaya başlanır. Yavru iken alınan kuşlar bir arada durduklarında daha kolay eş olurlar.

5. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Sahsen bende yavrudan yetistirme taraftariyim. Ben evimde urettigim kuslarin yavrulari ile ilerliyorum..Hem huyunu suyunu biliyorum hemde kendim damizlik asamasina getirdigim icin daha saglikli oluyor.Sizede tavsiyem bunlardir.

6. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    genel sonuç yavruda almak gibi geldi sanırım salmada başka kuşun yumurtasını kırma yada başka erkeğe veya dişiye sarkma gibi olayların önüne geçme yöntemi yok sanırım salmada eşleşenleri yumurtlama yaşına gelince ayırıp çift olarak ayrı kafeslere almak dahamı doğru sizce

7. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Beklerim dersen yavrudan al.Güzelce sağlıklı besle ve büyüt.Ben imkan olduğunca öyle yapıyorum.2015-2016 5 yavrum var.6.yıda alıp eşleyeceğım eylül-ekim gibi.

8. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    ben olsam 2 çift altında yavrusu olan,8-10 tanede erkekli dişili tek kuş alıp salmaya atardım.

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Salma üretiminin dediğiniz zorlukları var. Bunlarla uğraşmamak için salmada eş tutan kuşları ayırıp başka kafese koymak daha verimli olur.

10. Yunus Köprübaşı

Beğenileri:
    8
    Ben salmada üretim yapıyorum, başka bir onu için çekmiştim videoyu, belki fikir edinme konusunda yardımım dokunur. Ayrıca salmada kendilerinin değil de bazen şu kuşlar birbiri ile eş olsalar dersiniz, belirlediğiniz çiftleri ayrı bir kafeste bir müddet kaldıktan sonra uyum sağlar birbirine kusmaya başladıktan sonra salmaya salsanızda artık onlar çifttir, ayrılmazlar, tecrübeme dayanarak söylüyorum. Benim salmada eşleştireceğim zaman 3-4 erkek 8 tane dişi bırakıyorum. Dişi sayısına göre yuvalım var. Bilginize.

https://www.youtube.com/watch?v=21UNYmJox7U

Kuş almak istersende 0536 939 57 00 - Yunus (Whatsaaptan' da yardımcı olurum)

11. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    10 tane kuş içerisinden illa ki eş seçimi olacaktır ama hepsinin eş olacağının garantisi yok bir de yavrunun ölme ihtimali yaşlı olmayan damızlıklara gore daha fazla bence
    Ben iki çift aldım yerlerini ayarladıktan sonra hemen yumurta verdiler
    Şimdi yavrularından eşleştirme yapacağım inşallah

12. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    ilginize için saolun yavru alıcam yarın

Sayfayı Paylaş