Karadeniz Pet

yavrumu alayım çift mi ?

ılhan gürol

Meraklı Üye
arkadaşlar 5 çift bakacak kadar yerim var üretimde yapmak istiyorum ama şimdilik 5 çift benim sorum 5 erkek 5 dişi yavrumu alayım 5 çift yetişkinmi benim gönlüm 10 ad yavru almak çift satanlar hep gözden çıkardıklarını satıyolar gördüğüm kadarıyla 10 yavru derseniz hepsini bi salamadamı tutmam lazım . ayriyetten hemen yavru alayım diye bı sıkıntım yok 6 ay bakarım ben onlara sorun değil
şimdiden teşekkürler

Hah tamda benimde ihtiyacim olan bir konu hay agzina saglik.... :)) bekliyorum bende cevaplari benimde gonlum yavru ama bekleyemem ben :))

Bazen kümesini kapatıp çiftlerini satan üreticiler oluyor. Bu gibi çalışan takımlar alınırsa kısa zamanda yavru alınmaya başlanır. Yavru iken alınan kuşlar bir arada durduklarında daha kolay eş olurlar.

Sahsen bende yavrudan yetistirme taraftariyim. Ben evimde urettigim kuslarin yavrulari ile ilerliyorum..Hem huyunu suyunu biliyorum hemde kendim damizlik asamasina getirdigim icin daha saglikli oluyor.Sizede tavsiyem bunlardir.

genel sonuç yavruda almak gibi geldi sanırım salmada başka kuşun yumurtasını kırma yada başka erkeğe veya dişiye sarkma gibi olayların önüne geçme yöntemi yok sanırım salmada eşleşenleri yumurtlama yaşına gelince ayırıp çift olarak ayrı kafeslere almak dahamı doğru sizce

Beklerim dersen yavrudan al.Güzelce sağlıklı besle ve büyüt.Ben imkan olduğunca öyle yapıyorum.2015-2016 5 yavrum var.6.yıda alıp eşleyeceğım eylül-ekim gibi.

arkadaşlar 5 çift bakacak kadar yerim var üretimde yapmak istiyorum ama şimdilik 5 çift benim sorum 5 erkek 5 dişi yavrumu alayım 5 çift yetişkinmi benim gönlüm 10 ad yavru almak çift satanlar hep gözden çıkardıklarını satıyolar gördüğüm kadarıyla 10 yavru derseniz hepsini bi salamadamı tutmam lazım . ayriyetten hemen yavru alayım diye bı sıkıntım yok 6 ay bakarım ben onlara sorun değil
şimdiden teşekkürler

ben olsam 2 çift altında yavrusu olan,8-10 tanede erkekli dişili tek kuş alıp salmaya atardım.

genel sonuç yavruda almak gibi geldi sanırım salmada başka kuşun yumurtasını kırma yada başka erkeğe veya dişiye sarkma gibi olayların önüne geçme yöntemi yok sanırım salmada eşleşenleri yumurtlama yaşına gelince ayırıp çift olarak ayrı kafeslere almak dahamı doğru sizce
Salma üretiminin dediğiniz zorlukları var. Bunlarla uğraşmamak için salmada eş tutan kuşları ayırıp başka kafese koymak daha verimli olur.

Ben salmada üretim yapıyorum, başka bir onu için çekmiştim videoyu, belki fikir edinme konusunda yardımım dokunur. Ayrıca salmada kendilerinin değil de bazen şu kuşlar birbiri ile eş olsalar dersiniz, belirlediğiniz çiftleri ayrı bir kafeste bir müddet kaldıktan sonra uyum sağlar birbirine kusmaya başladıktan sonra salmaya salsanızda artık onlar çifttir, ayrılmazlar, tecrübeme dayanarak söylüyorum. Benim salmada eşleştireceğim zaman 3-4 erkek 8 tane dişi bırakıyorum. Dişi sayısına göre yuvalım var. Bilginize.

https://www.youtube.com/watch?v=21UNYmJox7U

Kuş almak istersende 0536 939 57 00 - Yunus (Whatsaaptan' da yardımcı olurum)

10 tane kuş içerisinden illa ki eş seçimi olacaktır ama hepsinin eş olacağının garantisi yok bir de yavrunun ölme ihtimali yaşlı olmayan damızlıklara gore daha fazla bence
Ben iki çift aldım yerlerini ayarladıktan sonra hemen yumurta verdiler
Şimdi yavrularından eşleştirme yapacağım inşallah

ilginize için saolun yavru alıcam yarın