Karadeniz Pet

Yavrumun cinsi nedir sizce?

Son fotoğraflara göre disi fakat ben hala bu kuşun erkeğe döneceğini düşünüyorum

Son fotoğraflara göre disi fakat ben hala bu kuşun erkeğe döneceğini düşünüyorum
Mudo bey sizce ne kadar süre sonra tam olarak emin konuşabiliriz erkek yada dişi demek için?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 13:29 --

Aşağıda temsili olan erkek kuş resimlerinde cerede burun delikleri çevresi beyaz normalde tek renk olması gerekmiyor mu? sağdakinin cere benim kuşun cereye benziyor aslında :D
y59zzL.jpg
4rOGzG.jpg

e79a5e9f7647a150293331882f6fc779.jpg
680e41a2c78d82cced420d4c3bd77543.jpg
99c4992e6683f2a0e6de6a29c8bf5fb8.jpg

Son düzenleme:
Yoğun ve kesin bir cere rengi var bu yüzden ben erkek diyorum.Işıktan dolayı renk yanıltıcı olabiliyor.Resimlere bakarak anlayabildiklerim bu kadar.

Yoğun ve kesin bir cere rengi var bu yüzden ben erkek diyorum.Işıktan dolayı renk yanıltıcı olabiliyor.Resimlere bakarak anlayabildiklerim bu kadar.
Florasan altında baya açık renkli mor pembe beyaz karışımı görünüyor fakat biraz daha karanlık ortamda resimlerdeki gibi tek renk ve dediğiniz gibi yoğun bir cere rengi var mor olarak. Umarım erkektir çünkü eve getireli 4 gün kadar oldu elime alıştı baya bende tüm akşam ilgileniyorum alıştırma ve konuşma bakımından erkek olmasını istiyorum açıkçası.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Arkadaşım bu kuş erkek bana göre dişi olma olasılığı 0

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşım bu kuş erkek bana göre dişi olma olasılığı 0

Bu kadar net olarak erkek diyebilir miyiz Okan bey? Işıklı ortam altında cerenin beyazımsı görünmesi yavru olmasından ve ışık yansımasından mıdır acaba? Gerçekten kesin erkekse çok sevineceğim :) Konuda ki eklediğim bütün resimlere baktınız mı?

Bakın siz çıplak gözle görüyorsunuz biz fotoğraftan eğer ceredeki burun deliği etrafında beyazlık görünüyorsa dişi mavi veya pembemsi bir renk ise erkek, ben fotolara yakınlaştırıp baktım ve görünen cere tam koyulaşmamış buda erkekten başka birşeye benzemiyor

Bakın siz çıplak gözle görüyorsunuz biz fotoğraftan eğer ceredeki burun deliği etrafında beyazlık görünüyorsa dişi mavi veya pembemsi bir renk ise erkek, ben fotolara yakınlaştırıp baktım ve görünen cere tam koyulaşmamış buda erkekten başka birşeye benzemiyor

Eyvallah. Biraz daha büyüsün anca öyle anlayacağım artık henüz ufak cerede sanki günlük renk değiştiriyor gibi gözüme bir beyaz geliyor bir mor. Teşekkür ettim.

Mudo bey sizce ne kadar süre sonra tam olarak emin konuşabiliriz erkek yada dişi demek için?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 13:29 --

Aşağıda temsili olan erkek kuş resimlerinde cerede burun delikleri çevresi beyaz normalde tek renk olması gerekmiyor mu? sağdakinin cere benim kuşun cereye benziyor aslında :D
y59zzL.jpg
4rOGzG.jpg

e79a5e9f7647a150293331882f6fc779.jpg
680e41a2c78d82cced420d4c3bd77543.jpg
99c4992e6683f2a0e6de6a29c8bf5fb8.jpg
Bu kuş kesin olarak erkek elinde yem yedirdigin fotoğraf son haliyse

Bu kuş kesin olarak erkek elinde yem yedirdigin fotoğraf son haliyse
Evet son hali bu akşam çektim hocam. Yorum yapan yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İlerleyen dönemde cere rengi değişirse yine yazarım iyi geceler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 01:59 --

eef8b6a06ff478d54586b42f46f22d87.jpg
4f22a12ac165fae425b84310011f47e5.jpg
0c20c8abee9b4116cd96d4d6e37003e7.jpg
ec30089fd941076511ef9b056e60233f.jpg
e79f95012a7017fe28fb34166a0016a1.jpg

@Okan YEL galiba dişi

Kuşunuda senide deyip forumdan kovacaksınız beni artık :) ama özürlerimi iletiyorum kuşun cinsiyetini cidden çok merak ediyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:18 --

7671faf233790da8cbadd841889f61c1.jpg
d491c5e944a1fd972c7a745aa15696c3.jpg
7ae5483814947ac917beaf63266c9ac3.jpg

Son düzenleme:
Cere rengi değişir ve mavi olur. :) Bu kuşun bazı fotoğraflarında ceresi mordu. Oradan erkek olduğunu belli ediyordu. Burun deliklerinin etrafı da mavileşmeye başlamış. Zamanla tam mavi olur.

Son düzenleme:
Cere rengi değişir ve mavi olur. :) Bu kuşun bazı fotoğraflarında ceresi mordu. Oradan erkek olduğunu belli ediyordu. Burun deliklerinin etrafı da mavileşmeye başlamış. Zamanla tam mavi olur.
Maviyi anımsatıyor ama daha çok beyaz gibi duruyor hocam. Ben dişi olduğuna emin gibiyim artık keşke erkek olsa :)

Maviyi anımsatıyor ama daha çok beyaz gibi duruyor hocam. Ben dişi olduğuna emin gibiyim artık keşke erkek olsa :)

Bu kuş yüzde yüz erkek bana kalırsa. :) Burun dekikleri etrafındaki açık mavilik sıklıkla beyaz renk sanılıyor. Bence açık mavi renk orası ve bu kadar koyu mor olmaz dişinin ceresi. Açık pembe olur ve açık kahveye/sarıya doğru açılır. İddialı konuştum umarım yanılmam. :) En azından ben çok sayıda yavru aldım ve besledim. Ceresi bu renk olan kuşlarımın tamamı erkekti. Ona istinaden erkek diyorum.

Bu kuş yüzde yüz erkek bana kalırsa. :) Burun dekikleri etrafındaki açık mavilik sıklıkla beyaz renk sanılıyor. Bence açık mavi renk orası ve bu kadar koyu mor olmaz dişinin ceresi. Açık pembe olur ve açık kahveye/sarıya doğru açılır. İddialı konuştum umarım yanılmam. :) En azından ben çok sayıda yavru aldım ve besledim. Ceresi bu renk olan kuşlarımın tamamı erkekti. Ona istinaden erkek diyorum.
Valla içime su serptiniz nevzat hocam teşekkür ederim :)
4024eda7ad2ab8417414bd2d6b7cb8b5.jpg

Bariz belli erkek. :) Burun deliklerinin etrafı da açık mavi yanıltmasın sizi. Cere maviye dönerken öyle oluyor. Korkmayın. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:35 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

Ama şunu söyleyim. En büyük referansım ilk mesajınızda yer alan sondaki iki resim. Hiç bir dişinin ceresi öyle pürüzsüz mor olmaz. Muhakkak burun deliklerinin etrafında beyazlık ve cere renginde pembeye çalan bir morluk olur. :)

Bariz belli erkek. :) Burun deliklerinin etrafı da açık mavi yanıltmasın sizi. Cere maviye dönerken öyle oluyor. Korkmayın. :)
-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:35 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --
Ama şunu söyleyim. En büyük referansım ilk mesajınızda yer alan sondaki iki resim. Hiç bir dişinin ceresi öyle pürüzsüz mor olmaz. Muhakkak burun deliklerinin etrafında beyazlık ve cere renginde pembeye çalan bir morluk olur. :)
Bir önceki kuşumuda erkek diye almıştım cere maviydi sonra kahveye döndü dişi çıktı :) Bu yavruda burun delikleri etrafı beyaz gibi olunca dedim yine dişi herhalde ama cidden rahatlattınız beni teşekkür ederim. Cere 1 metre mesafeden ışık altında komple açık renk (beyazımsı) görünüyor biraz gölgeli ortamda da tamamı mor görünüyor. Teşekkür ettim tekrar gün be gün gözüm sürekli cerede :D
O sondaki iki resmi ışık vurmayan gölge ortamda çektim. Neyse nevzat hocam hayırlısı olsun erkekse de dişiysede kuş bizim kuşumuz artık :) şöyle bir kaç haftaya kadar cere ne renk alacak bakalım paylaşırım yine.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

@Nevzat Samet BAYKAL yorumlarınızla rahatladım ve kesinlikle erkek olduğunu düşünüyorum artık teşekkür ederim herkese. Buda şu an almış olduğum fotolar
7d655bfb95c732d5cceca6d6073e0cf7.jpg
e3b5dcba5031d8edacda16975046175b.jpg
369495c6ef12d3dfd702ba5800edcf50.jpg

Son düzenleme:
Açık mavi cere renkli yetişkin kuşlar erkekmiş gibi yanıltabiliyor. Sizinki böyle bir durumdur. Bir de bir üreticiyle şöyle bir diyalogum olmuştu: Kuşlarına bakarken ceresi koyu kahverengi bir kuş görmüştüm. Ne güzel bir dişi dedim. O da güldü. O dişi değil erkek. Hasta o kuş. Sonradan ceresi kahverengi oldu dedi. Sonra biraz araştırınca üreme organında kanser vb. hastalıklar olan erkeklerin ceresi bu renge dönebiliyormuş onu da öğrenmiş oldum. :)

Tabi onları biz bilemeyiz Nevzat hocam. Sabah baktım işe çıkmadan cere bembeyaz altıda açık pembe şeklinde göründü gözüme her farklı ışık açısında değişik görünüyor mübarek :D
bu ay sonuna kadar tam belli eder mi kendini sizce yoksa bir kaç aya anca mı?

Tabi onları biz bilemeyiz Nevzat hocam. Sabah baktım işe çıkmadan cere bembeyaz altıda açık pembe şeklinde göründü gözüme her farklı ışık açısında değişik görünüyor mübarek :D
bu ay sonuna kadar tam belli eder mi kendini sizce yoksa bir kaç aya anca mı?

Işık cere renginde parlaklık yarattığı için öyle gösteriyordur. O mavilik en erken 1-2 aya cereye yayılır. Zaten 4-5 aylık olduğunda genelde koyu mavi oluyor ve kızışmış oluyorlar.

Geri