Karadeniz Pet

Yavrumun kafası kan içinde

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba annesi yeme düşer düşmez bu hale sokmuş yavruyu pansuman yaptım ama başka ne yapabilirimhttp://hizliresim.com/Pk3pGN

Son düzenleme:
geçmiş olsun çok kötü olmuş içim bi tuhaf oldu :( tüylerini yolmuş ve derisini tırtıklamış sanırım :( gözlerini açabiliyormu.
acil olan şeyleri ustalar yazar

Kardeşim yavru yuvalıktan atladımı hemen ayıracaksın ayırmassan böyle olur.

Çok çok geçmiş olsun inşaallah bu nedenle gün takibi yapıp yavruyu ayırmak çok önemli

Bence veteriner görmeli o derece yaralanmış

Çok geçmiş olsun kardeş Allahtan ölmeden yetişmişsin :(. Böyle şeyler kuşun yapısına göre de değişiyor. Benim yavru 30 gün iken atladı 10 gün sonra ayırdım. İştahı nasıl aç bırakmamaya gayret et pansuman yapmışsın mikrop kaptırma düzelir inşallah.

Çok geçmiş olsun. Umarım kısa sürede sağlığına kavuşur.

Pansuman için oksijen yada tendirdiyot az kullanabilirsin, sonrasında varsa kantron yagi yoksa zeytin yağı sur. Tabi bunları veterinere goturemezsen diye. Veteriner krem verse daha iyi olur

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Off moralim bozuldu. Eczanelerde Termal Su satılır. Ondan al, bolca sık. Deriyi rahatlatır. Dikkat edin ya

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler kendim bilerek yapmadım kızma nizi anlamıyorum bende kötü durumdayım

Kafanızı yormayin yapacak bisey yok olan olmuş, yağ surdunuz mu. Kantron yagi derinin kendini tamir etmesine yardımcı olur. Yapacaginz şey bir dahaki sefer daha dikkatli olmak

Kafanızı yormayin yapacak bisey yok olan olmuş, yağ surdunuz mu. Kantron yagi derinin kendini tamir etmesine yardımcı olur. Yapacaginz şey bir dahaki sefer daha dikkatli olmak

Teşekkürler ederim

Büyük geçmiş olsun :(
Resim dehşet verici olsada, Tedavisi iyi yapıldığı sürece korkacak birşey yok. 15 yıl önce yavru kuşum bu hale gelmişti. Adını süleyman Demirelden aldık. Sülo geldi şimdi aklıma.
Pk3pGN.jpg

Son düzenleme:
Geçmiş olsun [MENTION=17854]muselman[/MENTION] nedir yavrunun durumu?
Hocam, arkadaş konuya resimi tam ekleyememis o yüzden ben ekledim. Resimin benimle bir alakası yok.

Kanı hızlı donduran ve yarı nemli olan yarabezleri var. Yara almış bölgenin üzerine yapıştırılıyor bu yüzden sargı sarmaya gerek duyulmuyor. Melhem ile 1 hafta içinde yara tamamen kapanır. Bu süre içinde kuş tamamiyle sterile edilmiş bi yerde tutulması lazım.

15 yıl önce sadece yara melhemi sürmüştük. 10 gün sonra sadece deri kalmıştı tabi yerine tüy çıkmadı.

Geri