Karadeniz Pet

Yavrumuzun Gelişiminde Sorun mu var?

• Konbuyu başlatan İrem KAPLAN
  • Başlangıç tarihi
İ

İrem KAPLAN

Guest
Herkese günaydın...Yavrumuz bugün 16.gününde fakat gelişiminde sanırım bi yavaşlama var,tüyleri hala çıkamadı,ayaklarını toplayamıyor sürünüyor,kalsiyum ve vitaminlerini her gün alıyor annesi.Bacak çarpıklığından dolayı veterinere,kuş üreticilerine götürdük kemikleşmiş fakat ilerde toparlanabilir dediler sorunumuz neyden kaynaklı yardımcı olursanız çok sevinirim

Carpik bacakliligi duzelmez artik tuylerini ins annesi yolmuyodur disi kusun gaga kenarlarinda kirmizilik varsa yolmustur dier turlu kus seyrek tuylu olur bida french monthtur anne ve babanin kanindaki rahatsizlik yavruya gecmistir

Bu yavru 10 günlük gibi duruyor.
Tek yavru mu? Anne baba iyi bakıyor mu?
Kursağı boş gibi geldi bana. Ancak vücudu zayıf değil.

4 ağustosta yumurtadan çıktı tek yavru,anne baba iyi bakıyor fakat tüylerini yoluyor yavruyu anneden ayırmalı mıyız?

Ailecek beslemeye seferber oluruz fakat annenin yerini tabiki tutamayız,eğer yavruyu öldürmeye götürecek kadar kötü bi durum değilse yavruyu ayırmak istemem ama tüy yolmasını engelleyemez miyiz?Ya da yolmaya devam ederse tüyleri çıkabilir mi...

Eğer yoluyorsa yavru eziyet çekmesin bence ayırın. Şırıngayla beslemeniz gerekecek sanırım levent abi daha iyi bilir söyer birazdan, şırıngayla nasış beslenir vs videolar var internette. Forum da da görmüştüm bir yerlerde.

Son düzenleme:
Şu anda alışmışlar yolmaya, vaz geçmezler. Besleyebileceğinize inanıyorsanız ayırmakta fayda var.
Tüyleri çıkar çıkmasına da hiç bir zaman normal olmayacaktır. Aslında tüyden ziyade ayağı problem yavrucağın. Yine de bunların hiç biri yaşamasına engel değil. Daha kötülerinin hayata nasıl tutunduklarını görmüştüm.

Çok teşekkürler bilgilendirmeler için,daha fazla acı çekmesin o zaman şırıngayla besleme konusunda araştırmalara başlıyım hemen

Şırıngayla besleme konusunda tecrübeliyim. Hazır mamalardan almanız en iyisi. Ben bunu PET SHOP- AKVARYUM MALZEMELER www.mybestpetshop.com - kullanıyorum. Şırınga olarak normal şırıngada kullanabilirsiniz ama ilerde küçük gelicek. Bunu PET SHOP- AKVARYUM MALZEMELER www.mybestpetshop.com - kullanıyorum ben. Ucunda resimde gözükmeyen ayrı aparatı var benimki onunla yemeyi seviyor. Başka mamalarda var tercih ederseniz. PET SHOP- AKVARYUM MALZEMELER www.mybestpetshop.com -

Isırmaları kesti annesi biz de ayırmamaya karar verdik şimdi gayet iyi gibi görünüyo bacakları dışında,şırıngayla beslenmekten son anda kurtuldu...Yine de çok teşekkürler öneriler için

Isırmaları kesti annesi biz de ayırmamaya karar verdik şimdi gayet iyi gibi görünüyo bacakları dışında,şırıngayla beslenmekten son anda kurtuldu...Yine de çok teşekkürler öneriler için

Bacaklarına sünger tedavisi uygulayın muhakkak. Fayda etmez demeyin en azından kötüye gitmesini önlersiniz.

Geri