Karadeniz Pet

Yavrunun ayakları gelişmedi

İbrahim ÖZALP

Yeni Üye
İlk kuluçkasını geçiren çiftimin yavrusu maalesef bu şekilde kaldı ve ayakları gelişmedi nedeni nedir?
Diğer kardeşleri dişinin acemiliği yüzünden maalesef ezildi

Kuşlar arasında kardeşlik bağı yok aksine ayrı ayrı illerden alınmış kuşlar erkek konuşan ele alışkın kuşumdu

Nedeni ne olabilir ?

Çifti şimdilik ayırdım tekrar kuluçka olmaması için ..
Başka ne yapmam gerekir

Teşekkürler..

Çok geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Maalesef daha yavru küçükken anaçlar yemiş olabilir. O takımı eşe atmayın bir daha.

çok üzücü :( geçmiş olsun Gökhan beye katılıyorum.olan olmuş ama şuan bu yavru durabiliyormu

Parmaklarını yemişler sanki. Eşlerden hangisi yaptı acaba bunu!??

Pek rastlanan bir durum değil ama dediğim gibi bazen, bazı anaçlar böyle davranabiliyor. İnşallah tünekte durabilir. Yoksa yaşam bu ufaklık için çok zor geçecektir.

Çok sağolun gerçekten üzücü bi durum ve kuş çok hareketli,neşeli bi yavru hiç bi eksiği yok gibi yürüyor ama tünekte durabileceğini sanmıyorum

Çok sağolun gerçekten üzücü bi durum ve kuş çok hareketli,neşeli bi yavru hiç bi eksiği yok gibi yürüyor ama tünekte durabileceğini sanmıyorum
Maalesef neredeyse hepsini yemişler gibi duruyor. Bundan sonra sizin en iyi arkadaşınız olacak o zaman. İşin kötüsü uçtuğunda da bir yerlere tutunma şansı yok. İnşallah mucize olur düzelir diyeceğim ama biraz zor :(

Zaten bu halde onu bırakmam .. Ona uygun kalın bi tahta kestirdim kafesi için .. Yem kırmasını bekliyorum .. İnşallah bi şekilde hayata tutunur

yerdede olsa yaşamını devam ettirecektir.biraz daha büyüsün o zaman kendince yöntemler bulur gagası yardımıyla tırmanabilir ayağının düzlüğü duruyor gibi görünüyo onun için kafese tünek yerine biraz geniş ve düz tahtalar koymalısınız.ömür boyu yerde yaşamamış olur.yürüyebiliyor değilmi .?

Yürümesi normal aksamıyor hiç bazen denge problemi yaşıyor

Teşekkürler çok sağolun

O bu degilde o guzel bakislari ne yapacagiz? Tam tutup opup koklamalik

bence anne babanın ayagı yemesı dıye bir durum yok.yapılan yorumlar yanlış anlamasın kendı gorusum tecrubeyle sabit kanın tadını alan anaçlar durmaz yavruyu öldurur çünkü.bilemıyorum yuvalıgınızın durumu neydı yavru buyurken ama klasık yorumlar gibi vitamın eksıklıgınden falan demek gibi bir cehalete yer vermek istemıyorum her saglıklı anne babada olabılecek olumsuz durumlar ender bır durum olsada olabılıyor.aklıma ılk gelen anne baba aynı kanamı mensup.kardeş akraba gibi.
bunun dısında yapılacak bısey yok kuş tunekte duramz ve üreyemez kafes tabanına yakın yemı ve suyu koyularak özürüne göre yaşam standartları belirlenırse bızede sızı tebrık etmekten baska bısey dusmez.yüreginize saglık özurlu dıye kuşu dıslamadıgınız ıcın maşallah kusunuza

Son düzenleme:
bence anne babanın ayagı yemesı dıye bir durum yok.yapılan yorumlar yanlış anlamasın kendı gorusum tecrubeyle sabit kanın tadını alan anaçlar durmaz yavruyu öldurur çünkü.bilemıyorum yuvalıgınızın durumu neydı yavru buyurken ama klasık yorumlar gibi vitamın eksıklıgınden falan demek gibi bir cehalete yer vermek istemıyorum her saglıklı anne babada olabılecek olumsuz durumlar ender bır durum olsada olabılıyor.aklıma ılk gelen anne baba aynı kanamı mensup.kardeş akraba gibi.
bunun dısında yapılacak bısey yok kuş tunekte duramz ve üreyemez kafes tabanına yakın yemı ve suyu koyularak özürüne göre yaşam standartları belirlenırse bızede sızı tebrık etmekten baska bısey dusmez.yüreginize saglık özurlu dıye kuşu dıslamadıgınız ıcın maşallah kusunuza

Yuvalık normal plastik folluklu yuvalık..
Diğer 5-6 yavru büyüten çiftlerime Nasıl bakıyorsam bunlara da öyle bakım uyguluyorum..
Kardeş veya akraba kesinlikle değiller erkek kendi kuşumun yavrusu dişi Gaziantep'den geldi
Anne de sorun var gibi geliyor bana ayırmıştım dişi hiç bakmamış yavruya erkek kafese girer girmez yavruyu doyurdu ..
Bu çiftimi bozdum artık dişiyi elimden çıkarıyorum aynı sorunu yaşamak istemiyorum..
Özrüne göre bi yaşam uygulamak için elimden geleni yapıcam inşallah ..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:11 -->-> Daha önceki mesaj 10:10 --

Çok üzücü bir durum geçmiş olsun.

Sağolun teşekkürler

Böyle doğma durumu yok mu hocam yumurtadan ciktigi fun bakmis miydiniz var miydi parmaklar?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri