Karadeniz Pet

Yavrunun hareketi

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhaba 2 aylık yavru kuşum var. Ele geliyor ama gelince ısırmaya çalışıyor. Isıramıyor da ama bişey için kızıyor gibi. Ele sürekli böyle. Bazen dizime konuyor pantolonu ısırıp çekmeye çalışıyor perdeyi aynı şekilde. Bunu neden yapıyor ve nasıl bırakır. Sebebini bi anlayabilsem. Bazen anne babasının sesini duyuyor çıldırıyor. O zaman çıkarmıyorum kafesten ona mı kızıyor acaba :) çok asabi

Kafeste ulaşabileceği bir yere tahta parçası asın. Isırma hırsını onda atsın. Gaga bilesin vs...

Isırmaya çalıştığında olumlu veya olumsuz bir tepki vermeyin. Hiçbirşey olmamış gibi davranın.

Isırmaya çalıştığında olumlu veya olumsuz bir tepki vermeyin. Hiçbirşey olmamış gibi davranın.
Evet öyle yaptım hatta elimi kafese soktum dakikalarca ısırmasını artık sıkılıp bırakmasını bekledim. İşe yarar gibiysi ama dışarda da yapmaya başladı. Sadece elim değil kıyafetleri falan da ısırıyo. Anlayamadım ben :)

Bu hareket çok tanıdık bana :) sizin kuşunuz bunu yaparken bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir mi bilmiyorum ama benim kuşum bu hareketi her yaptığında anlıyorum ki salona gitmek istiyor. Salonda çiçekler olduğu için aynı zamanda uçuş alanı çok daha fazla olduğu için orayı çok seviyor. Bizde çok alışmaması için salonun kapısını genelde kapalı tutuyoruz. Uçup her defasında kapının kapalı olduğunu görünce gelir elimize konar ve aynen böyle ısırır. :D Yani bu çok sıradan bir hareket olmayabilir, bende ilk başta anlamıyordum ne yapmaya çalıştığını. Siz bu hareketi yaptığında bence iyice gözlemleyin, çünkü gerçekten bir anlamı olabiliyor. Kuşlar sandığımızdan daha akıllı hayvanlar..

Bu hareket çok tanıdık bana :) sizin kuşunuz bunu yaparken bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir mi bilmiyorum ama benim kuşum bu hareketi her yaptığında anlıyorum ki salona gitmek istiyor. Salonda çiçekler olduğu için aynı zamanda uçuş alanı çok daha fazla olduğu için orayı çok seviyor. Bizde çok alışmaması için salonun kapısını genelde kapalı tutuyoruz. Uçup her defasında kapının kapalı olduğunu görünce gelir elimize konar ve aynen böyle ısırır. :D Yani bu çok sıradan bir hareket olmayabilir, bende ilk başta anlamıyordum ne yapmaya çalıştığını. Siz bu hareketi yaptığında bence iyice gözlemleyin, çünkü gerçekten bir anlamı olabiliyor. Kuşlar sandığımızdan daha akıllı hayvanlar..
Gözlemleyim o halde biraz :)

Isıracağı malzeme olabilir kafeste. Gaga taşı olmalı kalamar

Geri