Karadeniz Pet

yavrunun kafası kanıyor ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar durum gerçekten çok acil. annesi yavru kuşu çok fena dövmüş kafası kan içinde gagası düştü düşecek:( o kadar kötü bi halki. bu durumda yapılacak bir şey var mı ? ben yavrunun ölmemesi için ne yapabilirim. bu durumu yaşayanlar var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:23 -->-> Daha önceki mesaj 10:18 --

bazı yerlerde kafası kanamışsa yaşamaz o yavru yazıyor doğru mu bu :(

Kardesm snn burda durman salakça kalk hemen git kanatlidan anlayan vete sisin gibilere hayvan EMANET EDİLMEMELİ!!!

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten kişinin canı yanmış böyle bir mesaj çok üzücü, oda bir çare arıyor yavruyu annesi dövmüş sanki adam dövmüş.Arkadaşım çevrende veteriner varsa en güzeli yoksa kanamayı durdur ve ardından batikon ile pansuman yap umarım yem kırabiliyordur annesinin yanından ayır yem kıramıyorsada sen beslemeye çalış başkada çare yok.

QUOTE=Bersanreis;415534]Kardesm snn burda durman salakça kalk hemen git kanatlidan anlayan vete sisin gibilere hayvan EMANET EDİLMEMELİ!!!

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Peki kardesm adam vrt goturmesin hayvan orda can cekisiyo adan gelmis burdan yaziyo

Zaten kişinin canı yanmış böyle bir mesaj çok üzücü, oda bir çare arıyor yavruyu annesi dövmüş sanki adam dövmüş.Arkadaşım çevrende veteriner varsa en güzeli yoksa kanamayı durdur ve ardından batikon ile pansuman yap umarım yem kırabiliyordur annesinin yanından ayır yem kıramıyorsada sen beslemeye çalış başkada çare yok.

QUOTE=Bersanreis;415534]Kardesm snn burda durman salakça kalk hemen git kanatlidan anlayan vete sisin gibilere hayvan EMANET EDİLMEMELİ!!!

[/QUOTE]
allah razı olsun sizden.. diğer yoruma cvp bıle vermek istemiyorum ben kuşlarıma gözüm gibi bakarım şuan yavrunun canı nasıl yanıyorsa benim bin kat yanıyor. kanama durdu yarayı temizledim. su ve bırazda mama verdim. veteriner bulamam şuan için ama elimden geleni yapcam. başka ne yapabilirim arkadaşlar

Yavru kaç günlük gerekirse anne babayı ayırır baba nın yanına koyarsın.

allah razı olsun sizden.. diğer yoruma cvp bıle vermek istemiyorum ben kuşlarıma gözüm gibi bakarım şuan yavrunun canı nasıl yanıyorsa benim bin kat yanıyor. kanama durdu yarayı temizledim. su ve bırazda mama verdim. veteriner bulamam şuan için ama elimden geleni yapcam. başka ne yapabilirim arkadaşlar[/QUOTE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:49 -->-> Daha önceki mesaj 11:47 --

Arkadaşım benim de çevremde ist gibi bir yerde 10 tane veteriner var ama neredeyse %70 kanatlıdan çokta anlamıyor veya yaptıkları hiç bir işe yaramıyor tecrübe ile söylüyorum. Arkadaşın çevresin de de yokmuş biz nasıl bir alternatif üreterek ona yardımcı olabilir buna bakmak lazım.Daha ılımlı ve empati yaparak düşünürsen bana hak vereceksin.

Peki kardesm adam vrt goturmesin hayvan
orda can cekisiyo adan gelmis burdan yaziyo

Yavru kaç günlük gerekirse anne babayı ayırır baba nın yanına koyarsın.

allah razı olsun sizden.. diğer yoruma cvp bıle vermek istemiyorum ben kuşlarıma gözüm gibi bakarım şuan yavrunun canı nasıl yanıyorsa benim bin kat yanıyor. kanama durdu yarayı temizledim. su ve bırazda mama verdim. veteriner bulamam şuan için ama elimden geleni yapcam. başka ne yapabilirim arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:49 -->-> Daha önceki mesaj 11:47 --

Arkadaşım benim de çevremde ist gibi bir yerde 10 tane veteriner var ama neredeyse %70 kanatlıdan çokta anlamıyor veya yaptıkları hiç bir işe yaramıyor tecrübe ile söylüyorum. Arkadaşın çevresin de de yokmuş biz nasıl bir alternatif üreterek ona yardımcı olabilir buna bakmak lazım.Daha ılımlı ve empati yaparak düşünürsen bana hak vereceksin.[/QUOTE]
aynen öyle daha öncede veteriner aradım ama anlayan gerçekten yok. ki şu aşamada ben bu haldeki kuş için kapı kapı anlayan veteriner ararken kuş mahvolur. eminim burda anlayan üretici arkadaşlar bilgili arkadaşlar vardır. ben şuanki durumumu anlayabilen vicdanlı arkadaşların cvp vereceğine inanıyorum.

Kardes kb ole dedigim için sinirlendim kb oksijenli suyla temizle eger çatlak felan gorursen tentirdiyot surebilirsin

Kardes kb ole dedigim için sinirlendim kb oksijenli suyla temizle eger çatlak felan gorursen tentirdiyot surebilirsin

önemli değil ama bu tavrınız gerçekten hoş değildi. çünkü zaten canım burnumdaydı kuşu o halde gördüğümde. kimse böyle olsun istemez ki ben kuşlarıma çok iyi baktığıma inanıyorum. çünkü ben üretmek satmak vs için bakmıyorum. gerçekten sevdiğim için bakıyorum gönül işi bu. bırak bu halde olmasını azcık bir ishal olsa gözünün içine bakıyorum iyileştimi diye. hani bilip bilmeden böyle bir yorum yapmak çok kırıcıydı gerçekten.
şuan kuşum için elimden geleni yapıyorum bugünü atlatırsak eminim iyileşecektir öyle umut ediyorum.

ama yinede bilen bu durumu yaşayan arkadaşlar konuyu görüp yorum yazarsa çok memnun olurum. en azından benim yaptığımın dışında bir uygulama söyleyebilir daha iyi gelebilir. inşallah yaşatabilirim Allahın izniyle.

Kb kardesm ama dediklerimi dikkate alarak yap derim ben kusum suan.mantar gectimi bilmiyorum ve agliyorum resmen bnde senle ayno durumdayim kusun fotografini atarmisjn

Oncelikle gecmis olsun. Baticon surmussun. Kanama da durmus. Anne yaptiysa anneyi ayir. Baska yavrun var mi? Tek yavru mu bu? Kus ne kadarlik? Gagasi dustu dusecek demistin. Anaclarin ilk kuluckasi mi? Resim paylasir misin? Nerede oturuyorsun? Bir suru sey sordum ama bir suru cevapsiz soru var.

Oncelikle gecmis olsun. Baticon surmussun. Kanama da durmus. Anne yaptiysa anneyi ayir. Baska yavrun var mi? Tek yavru mu bu? Kus ne kadarlik? Gagasi dustu dusecek demistin. Anaclarin ilk kuluckasi mi? Resim paylasir misin? Nerede oturuyorsun? Bir suru sey sordum ama bir suru cevapsiz soru var.
kanama yok sabah 9 dan bu yana böyle iyi gibiydi ama şuan bi kaç saat önceki gibi değil :(
2 yavru daha var onları babasıyla ayrı kafese aldım bu yavru da ayrı kafeste.
kuş 28-29 günlük
gagasının bi tarafının etini kaldırmış heralde ilk elime aldığımda sallanır gibiydi şuan sallanmıyor :( uff ölmesin Allahım lütfen
dişininde ilk kuluçkası değil. tüylerini yolardı ama bu derece hiç olmamıştı.
foto paylaşmasam daha iyi çoluk çocuk görmesin :(

O disiyi bir daha uretimde kullanma derim. Tuy yoldugu zaman degistirseydin keske. Bu tarz kuslar alistiklari zaman degismiyorlar maalesef.

O disiyi bir daha uretimde kullanma derim. Tuy yoldugu zaman degistirseydin keske. Bu tarz kuslar alistiklari zaman degismiyorlar maalesef.
ben üretici değilim ki. tekrar yumurta yapcağında yapıyor ama bu sefer çok aşırı gitti.. zaten bida yavru falan bakamam :(

ben üretici değilim ki. tekrar yumurta yapcağında yapıyor ama bu sefer çok aşırı gitti.. zaten bida yavru falan bakamam :(
Tekrar yumurta yapacaginda yapmamasi icin kuslari ayir, yuvayi cikar ya da yumurta yaptiginda yumurtalari al altindan yavru istemiyorsan.

Geri