Karadeniz Pet

Yavrunun karni deşilmis

batibirol

Meraklı Üye
Arkadaşlar yavru doğar doğmaz bakıyorum hemen annesini yoksa babasını bilmiyorum karni desilmis bir şekilde buluyorum lütfen yardim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

http://i.hizliresim.com/1YlJgB.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:46 --

http://hizliresim.com/ZLP93o

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:49 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

http://i.hizliresim.com/ZLP93o.jpg

http://i.hizliresim.com/dnAOM7.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:51 --

Erkeği yapıyor olabilir mi erkek de dışı de ele alışık kuşlar ve erkek yuvaliga pek girmez acaba erkekten olabilir mi diye düşünür oldum

S.a Kardesim Bi Benim Konuya Gelirmisin Bilgili Birine Benziyon

Yumurtadayken babayı ayırıp bi denemek lazım anne cikarinca ne yapıyor diye

Benim aklıma da başka birşey gelmiyor zaten
Birde anne yapıyorsa işimiz var diğer çiftinin yavrusu var kuluçka donemi bitti yavrular göz gore gore ölecek arkadaş

Önemli bir konu bence buna benzer birşey başıma geldi. Ustaların görüşlerini merak ediyorum. Geçmiş olsun.

Erkeği ayirdim su anda bakalım 2 gün sonra belli olur birde ferdi kardeş sen ne yaptın bu olay başına gelince

İki kus da ele alışık olduğu için stres faktörü biraz düşük gibi geliyor sürekli insan gördükleri için
Birde erkekten se eğer erkeği sadece çiftleşme durumunda kullanırım yumurtalar geldikten sonra ayiririm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:06 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Bu arada dışı kusun ilk kuluckasi olabilir ben yeni aldım bir yaşından büyüktür

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:07 -->-> Daha önceki mesaj 23:06 --

Ev kuşu uzun suredir tek yaşıyordu

Protein eksikliginden olabilir bir yöntem var benim bildigim kasap dan kuyruk yagi al ceviz büyüklüğünde mamaliga koy yada un kurdu ver

Daha önce de sizin başınıza gelmismiydi ben o kadar araştırdım ilk defa boyle bir şey gördüm erkeği ayırmak fayda etmicek mi yani

Kardeşim büyük geçmiş olsun.

Bir Arkadaşımızın başına da geldi. yumurta vaktini son günleri ve yavru çıktığı günler yuvalıkla uğraşma kafesle elinden geldiğince az ilgilen hissiyatlı kuşlar kıskanıyor olabilir. Eğer böyle bir şey yoksa takip et kimin gagası kan olmuş kimin ağzı kan olmuş önce onu bulman gerek daha sonra ustalar fikir sunacaktır tecrübelerine dayanarak.

Kuş yumurtadan erken cikmiş saati varmis ama erkenn ciimiş galiba...yumurtadan cikar cikmasmi oldu eger oyleyse dedigim gibi erken cikmiş ses geliyor diye disi cikarmis ola bilir yada ilk kuluckasiysa basmiştir ama erken cikmaya bensiyor ....

Yusuf'un dediği de mantıklı acaba anne çıkarırken mi zedeliyor baba bi ayrilsin bakalim

Erkeği dün aksam ayirdim bana da çok mantıklı geldi hatta asil sebebin de bu olabileceğini düşünüyorum çünkü daha önce bir yumurtayı bu şekilde kiri vermiştim içindeki yavrunun bir günü daha vardı sanırım yavru ölüsü ona da benziyordu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

Sanırım yumurta kabuğundan en son yavrunun göbek bağı ayrılıyor o yüzden de olabilir

geçmiş olsun kıskanclıkdan olabılır

Dün konuştuğumuz gibi birol. Ilk önce hangisi yapıyor bulmak bilmek gerekir. Ayırman bu bakımdan iyi oldu. Benim başıma geldi bi erkek sürekli yumurta kırar di yavru oldururdu iki kuluçka ziyan oldu üçüncü kuluckada akıl edip anneye bi yunurta bırakabildim onu da büyüttü.
Erkekler çok kızgın olduğu için ya da düşük bi ihtimal ama yine de ihtimal dahilinde protein eksikliğinden yapıyordur. Mamalar da katkılarda hatta yem lerde de protein var ama hayvansal protein sadece yumurtada var sanırım o tam ihtiyaç duyulan tipte değil galiba. Bu yüzden bazı üreticiler un kurdu ve kuyruk yağını kullanıyor. Ben kullanmadım daha hic.

Neyse konuya dönersek dişi yapıyorsa, yukarda bahsedildigi gibi öldürmek için değil de acemilikten yapıyor olabilir eziyor olabilir beslemedi gi için ölüyor olabilir ama bunlar da düşük ihtimal. Dişi yapıyorsa büyük ihtimal stresten yapıyor olabilir. Insana ele alışık olmasi onun yavru büyütecek yapıda olduğu anlamına gelmez. Yuvada yatıyor olması besleyemeyecegini düşünmesi ya da arka arkaya çok kuluçka geçirip yorulmuş olması stres yaratır ve çıkan yavruyu öldürebilir.

Erkek yapıyorsa daha baskın bir disiyle eşe at (tavsiyem hiç eşe atmaman) baskın dişi erkeğin yuvaya müdahalesine engel olabilir ve yumurtalar tamamlandıktan sonra yulaf vermeye başla mamayi yavrular çıkana kadar kes kizistirici verme.
Kuluçka süresinde kizginligi geçerse sürekli eşleşme k istemeyecegi için yavruya yumurtaya Salça olmaz.

Dişi yapıyorsa bi süre dinlendir iyice hazır olduğunu hissettiğini zaman bi daha eşe at tekrar yaparsa bi daha kullanma yapmazsa geçmiş olsun.

Genelde bu hayvanlar kan et ve çiğ yumurta tadını öğrenince ondan vazgecirmek unutturmak çok zor oluyor.

Inşallah düzelir. Inşallah kalan yumurtalara dişi yatıp yavruları büyütür

Fatih Çevik

Saolasin fatihcim bunları uygulayacagim erkek ayrı zaten bakalım bu aksam veya yarin belli olacak faten erkeğin yapıp yapmadığı ama karnında delik olması beni biraz suphelendiriyor annenin geleceğini sanmıyorum muhtemelen arkadaşın da dediği gibi yumurtadan ses gelince anne yardim amaçlı olarak yumurtayı kırıyor olabilir günlük en fazla 2 veya 3 defa bazen günde bir defa bakarım folluga
Erkek biraz kızgın di ama ben yuvaya girerken görmedim erkeği manayı keserim yavrular çıkana kadar daha sonra dişinin altında yumurta var onlar ziyan olucak olmazsa paslasiriz fatih

Geri