Karadeniz Pet

Yavrunun poposunda sıkışmış dışkı(fotoğraflı)

ROJİN DEMİR

Meraklı Üye
14mvYb.jpg

L27Apz.jpg

Arkadaşlar iki gündür ne zaman baksam poposunda sıkışmış dışkı var, bugün hafifçe elimle çekmeyi denedim çıkmadı. Ne yapmalıyım diğer yavrularda böyle bir şey yok. Hafifçe ıslatıp temizleyeyim mi kendi haline mi bırakayım, bu neden oluyor?

Ilık su damlat biraz bekleyip alabilirsin.
Orası poposu değil :)

Aa evet gerçekten siz söyledikten sonra tekrar inceledim, poposu değilmiş orası. Peki neden karnına yapışmış ki dışkı, neyse karışmadım poposu olmadığını anlayınca. Bir zararı olmaz heralde, düşer zamanla :)

ayy maşallah poposu değil karnına yapışmış. kuruyunca kendi düşer bence.

birde mahsuru yoksa bi şey sormak istiyorum. anne veya babası albino ya da lutino mu bu yavrunun ?

Son düzenleme:
ayy maşallah poposu değil karnına yapışmış. kuruyunca kendi düşer bence.

birde mahsuru yoksa bi şey sormak istiyorum. anne veya babası albino ya da lutino mu bu yavrunun ?

Teşekkürler bence de kendi düşer :)
Kuş cinslerinden anlamıyorum ki anne de baba da her yerde görebileceğimiz muhabbet kuşları. Neden sordunuz? Bu yavruda bir gariplik mi var? :))
Anne babanın fotoğraflarını koyarsam cinslerini söyler misiniz? İkisi de çok normal kuşlar ama :))
Şimdi baktım internetten yok anne de baba da lutino ya da albino değil :)

Son düzenleme:
Teşekkürler bence de kendi düşer :)
Kuş cinslerinden anlamıyorum ki anne de baba da her yerde görebileceğimiz muhabbet kuşları. Neden sordunuz? Bu yavruda bir gariplik mi var? :))
Anne babanın fotoğraflarını koyarsam cinslerini söyler misiniz? İkisi de çok normal kuşlar ama :))
Şimdi baktım internetten yok anne de baba da lutino ya da albino değil :)

yoo bende çok anlamıyorum. şuan benimde yavrularım var onlardan ikisinin gözleri belli olmuyo diğerlerinin göz kısmı siyah siyah. sizin yavrunuzun da gördüğüm kadarıyla göz çevresi siyah değil. acaba dedim anne babası kırmızı gözlüyse yavru da öyle diye düşünüp kendime pay çıkarıcaktım :)

Yakında tüylenir ve kocaman olur inşallah. Sağlıkla büyüsün.

yoo bende çok anlamıyorum. şuan benimde yavrularım var onlardan ikisinin gözleri belli olmuyo diğerlerinin göz kısmı siyah siyah. sizin yavrunuzun da gördüğüm kadarıyla göz çevresi siyah değil. acaba dedim anne babası kırmızı gözlüyse yavru da öyle diye düşünüp kendime pay çıkarıcaktım :)

Ha evet, bende de diğer yavruların bu bıcırık kadarken göz kısmı siyah siyahtı ama bunun göz kısmı çok belirsiz benim de dikkatimi çekti. Diğer yavrularda yok öyle bir şey, bakalım nasıl bir şey olacak :)

Maşaallah yuva da yapışmıştır sıkıntı olmaz

[MENTION=10173]ROJİN DEMİR[/MENTION] Hanımın da sizin de yavrunuz albino veya lutino olacak o zaman. Göz çevresi siyah olmayan yavruların gözleri kırmızı oluyor. Doğru pay çıkarmışsınız :) Sağlıkla büyütün inşaallah :)

Ha evet, bende de diğer yavruların bu bıcırık kadarken göz kısmı siyah siyahtı ama bunun göz kısmı çok belirsiz benim de dikkatimi çekti. Diğer yavrularda yok öyle bir şey, bakalım nasıl bir şey olacak :)

ben benimkilerin beyaz olacağını tahmin ediyorum. gerçi sağlıklı olsunlar da gerisi hiç problem değil ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

@ROJİN DEMİR Hanımın da sizin de yavrunuz albino veya lutino olacak o zaman. Göz çevresi siyah olmayan yavruların gözleri kırmızı oluyor. Doğru pay çıkarmışsınız :) Sağlıkla büyütün inşaallah :)

sağolun öyle olacak büyük ihtimalle kanlarında varmış anladığım üzre.

O yavrunun boynunda ne var ya öyle ?

ben benimkilerin beyaz olacağını tahmin ediyorum. gerçi sağlıklı olsunlar da gerisi hiç problem değil ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

sağolun öyle olacak büyük ihtimalle kanlarında varmış anladığım üzre.
aa, ben de bunun gözleri nerede diye panikliyordum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:54 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

dopdolu bir kursak.

Anne de baba da sürekli besliyor, hele babayı yuvadan ayırabilene aşk olsun, bütün gün yavrularının başında, besliyor onları. Bizi de yaklaştırmıyor bize çok yapışık olmasına rağmen normalde :)

ılık suyla yumuşat cıkart dikat et derisini soyma

maşallah 2 gün içinde benim kuşun yavrusuda çıkacak hayırlısıyla 3 yumurtada 1 yumurta dolu çok şükür

41 kere maşallah. Annesi mi besliyor siz elle mi besliyorsunuz. Ne kadar dolu kursağı.

41 kere maşallah. Annesi mi besliyor siz elle mi besliyorsunuz. Ne kadar dolu kursağı.

Anne ve baba besliyor 4 tane de kardeşi var :) Biri 18 günlük oldu sanırım bu en küçük :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 10:36 --

Ilık su damlat biraz bekleyip alabilirsin.
Orası poposu değil :)
Bugün yavruya tekrar baktım ve karnındaki dışkının büyümüş olduğunu gördüm, yuvada dışkılar karnında mı toplanıyor anlamadım ki. Dışkının yapışık olduğu karın kısmı biraz da ağırlıktan ötürü sarkmıştı. Korkuyorum dokunmuyorum ama bu başka bir şey mi? Ya da kuşa zarar verir mi? Ilık suyla temizlemeli miyim?

Geri