petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrunun yem yeyip yemediğini nasıl anlarım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    3 adet yavrum var, biri 32, biri 31, biri de 25 günlük. Annelerini yavruların tüylerini yoluyor diye ayırmıştım. Yuvalıkta dal darı vardı, epey yenmiş. Anne olmadığı için sanırım, yavrular yuvadan atlamadı, ben de bugün iki büyüğü aldım. Kafes tabanına dal darı, aspur ağırlıklı yem ve bir kapakta biraz su koydum ve kuşları kafese aldım. Önce en büyük olan epey çırpındı. Şimdi ikisi de sakin. Ama sanırım yer değişikliğinden çok durgunlar. Elimi uzatınca çırpınıyorlar. Ben bunların yem yediklerini nasıl anlarım? Yem kırıp yuvadan ayrılıp sonra yem yiyemediği için ölen kuşlar duydum. Böyle birşey olabilir mi? Yuvaya yeni dal darı koydum, eğer son yavru da dal darıdan yemişse onu da ayırayım mı? Çünkü baba girdiğinde yuvadan bağırır gibi sesler gelmeye başladı, diğer yavruları ayırdığım için mi neyse?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    30 günlük ve üzeri kuş yem yer de, 25 günlüğün işi pek kolay değil.
    Baba besliyordur. Babayı görünce yem istediği için ciyaklıyordur.

3. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Peki durgunlukları yeni ortamdan dolayı mı? Mesela gece ışığı kapatırken problem olabilir mi? İkisi de yerdeler şu an, tüneğe çıkmadılar. Öylece duruyorlar. Bazen yavruların 20-25 günlük arası iken dal darıyı tırtıkladığını duymuştum, eğer dal darıdan yemişse de ayırmayım mı?

4. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    kardedim benimde yavrular ayni tabana daha her yemden koyma kiiramiyorlar ben tabana sadece akdari koydum ve 40 gunluk olana kadar bole devam etcem

5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Ben aspur ağırlıklı karışık yem koydum, ayrıca daal daarı da var. Dal darıyı yuvadayken yemişler ama, kafeste şimdilik birşey yok. Bilmiyorum.

6. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    yavrulara aspur(kanarya yemi) çok verirsen ishal olup ölür hiç verme derim ben

7. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Böyle birşey olacağını sanmıyorum. Benim bildiğim ishal olan kuşa aspur verirler sindirim sistemini düzenler ishali keser. Ben papağan yavrularıma ilk başta aspur ve dal darı verdim. Ne ishal oldular ne öldüler.

8. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    benim bilgim böyle denesin versin hep aspur görelim bakalım

Sayfayı Paylaş