Karadeniz Pet

yavrusu olan erkek kuşum hasta oldu

halil kahraman

Yeni Üye
yavrusu olan erkek kuşum hasta oldu üşütme gibi ama kabarması falan yok. sadece halsiz ve eşini besleyemiyor. avuçtan kaçaan kuş avuçlanmaktan kaçmıyor. dışkısı sabah suluydu. isadur ve vitamin verdim diğer kuşların yanından ayırdım. akşam saatlerinde ishali normale dönmüş ama hala halsizlik devam ediyor.
yuvalığın tüneğinin yanında yem ve yumurta maması astım anne ara ara yiyor ama demin baktığımda 7 yavrunun hepsinin kursakları dolu değil sadece 2-3 ü doluydu. eskiden olsa hepsi ağzına kadar dolu oluyordu. elle beslemekten de anlamam ne yapmam lazım

erkek kuşu gene yanlarına koydum ama halen dişiyi besleyemiyor malesef

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun kanarya yemi verin ve vitamin kullanmayın taze su verin derim

teşekkürl ederim yusuf bey.

yuvalığın içine yem falan koysam yardımcı olur mu dişiye acaba .. en büyüğü 12-14 günlük 7 tane yavru var 8. yumurta da çıktı çıkar erkeğin durumu çok fena değil dışkısı katı ama etrafında çok az su var sabahki gibi dağınık değil. ama halen halsiz malesef tekrar ayırıp kafesinin üstünü örttüm ısınsın diye

anne kesinlikle çok anaç ve yuvaya el sokup yavrulara dokunsan bile kızmıyor bu şekilde 7-8 yavruyu ne kadar daha besleyebilir acaba yavruların ölmesinden çok korkuyorum :((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

en son çıkan yavrulardan biri hiç hareket etmiyor ölmüş galiba anne de diğer kuşlardan uzaklaştırmış üstüne basıyordu gagasına falan dokunuyordu ama tepki yok, onla yaş olan ufak yavru da çok zor hareket ediyor diğer kuşlar zarar veriyor da olabilir. yavurlarında kursaklar boş malesef gece gece psikolojim bozuldu

Son düzenleme:
Oluruna birakin baba yorgun düşmüş olabilir ama ayirmanizda psikolojisini bozar çok kötü değilse yanlarinda kalsaydı yuvaya yem koymaya gerek yok

tekrar yanyana koydum, dişi kuş erkeğin yanına gidiyor yemek almak için gagayı uzatıyor ama tık yok bide yuvanın içinde büyük yavrular küçük yavruyu eziyorlar gibi artık sabah bakacağım ne durumdalar benim bu şekilde ilk yavru kaybım oldu o nedenle bayağı moralim bozuldu inş diğerleri yaşar. 1 aydır yavrular çıksın diye gözlerinin içine bakıyorum inanın

Anlıyorum sizi her şey olacağına varır uzmeyin kendinizi inşaallah hepsi yaşar hayırlı geceler

akşam eve geldiğimde erkek harıl harıl yem yiyordu Allaha Şükür tekrar beslemeye başladı dişiyi. ama yuvalığın içine bakmaya korkuyorum başka ölen yavru var mı diye. bir de hagen yuvalığın cukur kısmı kapak tarafında olduğu için büyük yavrular korkunca küçüklerin üstüne çıkıyorlar ezmelerinden korkuyorum bi daha hagen yuvalıkta kullanmam son oldu bu

malesef en küçük yavruda ölmüş resmini çekmek istemedim ama kursak boş bide göbek kısmı biraz deformasyonlu gibiydi. yuvalığı temizledim talaşı yeniledim diğer 5 yavru iyi durumda bir tane de yumurta var ışıkta baktım dolu gibi

Son düzenleme:
Geri