Karadeniz Pet

Yavrusu Olan Kuşun Yeniden Yumurtlaması

Batuhan SEZER

Meraklı Üye
Öncelikle herkese merhabalar...

Dişi kuşum 7 tane yumurta yapmıştı(3'ü boştu 4'ü doluydu) yumurtadan 1. çıkan ve 3. çıkan yavrular öldü. 2. yavrunun Maşallahı var ve 7 günlük oldu. 4. dolu olan yumurta ise bugün yarın çıkar diye düşünüyorum. Size sorum şu. Kuşumun altında yavru olduğu halde bugün bir yumurta yaptı. Muhtemelen 2 günde bir yine 6-7 tane yumurta yapacak gibi. Öneriniz nedir bu konu hakkında. Yumurtayı almalı mıyım? Yani zaten kuşu bu kuluçkadan sonra dinlendirmek istiyorum. Yumurtladığı gibi yumurtayı alsam nasıl olur sizce?

Çiftleşmeyi kesmelisin ama dişi fazla yorulur tek başına bakamaz eğer erkek dişiyi beslemiyor yavruları beslemiyor ise al başka yere koy

Çiftleşmeyi kesme gibi bir şey yapabileceğimi sanmıyorum :) Erkek ve dişi bir arada durmalılar diye düşünüyorum yavruya bakarken ve bu sürede kaçınılmaz olarak çiftleşecekler. Benim şu anki düşüncem ne zaman yumurtlarsa yumurtayı alayım diyorum. Tam olarak bir şey söyleyebilirseniz çok sevinirim.

Bugün aldım yumurtayı. Başka yumurta yaparsa yumurtladığı gibi almayı düşünüyorum.

yumurtaları al çok erken yumurtlamış eğer dişi kıskanırsa yavrularınızı öldurebılır

1 tane yavrusu var zaten :) Aldım yumurtayı dediğiniz gibi şimdi bir problem olmaz umarım.

2 kulucka da isr hata yapiyorsun birak yumurtlasin 4 kulucka olsa hak veririm gozlemleyrek kuluckayi dewam edicektin daha 7 gunluk diyosun o kus yumurtlayacak nr yapa4san yap

Bende zaten onu diyorum ne yaparsam yapayım bu kuş yumurtlar gene. Fakat kuşun sürekli yumurtlayıp daha bir yavru büyütmeden bir daha kuluçkaya yatması sizce sakıncalı değil mi? Veya yavruya zarar verme gibi bir sorun olabilir.

Selamin aleykum ayni sorun bendede var ustalarim.ilk kuluckasi idi 7 yumurtadan 2 yavru oldu.yavrular bir aylik.ama anne yumurta yapti tekrardan .sorum su.yavrulari ayirayim mi .ikincisi yumurta dursun mu.bi akil verin nolur

Yavrular yuvalikta mi kacar gunlukler yem kirabiliyorlar mi yumurtlamasi normal bu surec boyle devam edicek

Ilk yavru yuvaliktan cikali bir hafta oldu.ikinci yani son yavru ise iki gun once cikti yuvaliktan.tabi arada giriyorlar yuvaliga..peki ustam disi kusun sagligi acisindan risk olur mu .ve yavrulari ayirmam konusunda ne dersiniz.anne zarar verir mi.yoksa bi kac gun daha kalsinlar mi

Geri