petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrusu Olan Kuşun Yeniden Yumurtlaması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Batuhan SEZER tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar...

Dişi kuşum 7 tane yumurta yapmıştı(3'ü boştu 4'ü doluydu) yumurtadan 1. çıkan ve 3. çıkan yavrular öldü. 2. yavrunun Maşallahı var ve 7 günlük oldu. 4. dolu olan yumurta ise bugün yarın çıkar diye düşünüyorum. Size sorum şu. Kuşumun altında yavru olduğu halde bugün bir yumurta yaptı. Muhtemelen 2 günde bir yine 6-7 tane yumurta yapacak gibi. Öneriniz nedir bu konu hakkında. Yumurtayı almalı mıyım? Yani zaten kuşu bu kuluçkadan sonra dinlendirmek istiyorum. Yumurtladığı gibi yumurtayı alsam nasıl olur sizce?

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bana kalırsa yumurtaları al çok zorlanır ve yavruyu da öldürebilir

3. Tunç ÇAĞATAY

Çiftleşmeyi kesmelisin ama dişi fazla yorulur tek başına bakamaz eğer erkek dişiyi beslemiyor yavruları beslemiyor ise al başka yere koy

4. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Çiftleşmeyi kesme gibi bir şey yapabileceğimi sanmıyorum :) Erkek ve dişi bir arada durmalılar diye düşünüyorum yavruya bakarken ve bu sürede kaçınılmaz olarak çiftleşecekler. Benim şu anki düşüncem ne zaman yumurtlarsa yumurtayı alayım diyorum. Tam olarak bir şey söyleyebilirseniz çok sevinirim.

5. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Bugün aldım yumurtayı. Başka yumurta yaparsa yumurtladığı gibi almayı düşünüyorum.

6. Celalettin TOPAL

yumurtaları al çok erken yumurtlamış eğer dişi kıskanırsa yavrularınızı öldurebılır

7. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    1 tane yavrusu var zaten :) Aldım yumurtayı dediğiniz gibi şimdi bir problem olmaz umarım.

8. Celalettin TOPAL

9. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    2 kulucka da isr hata yapiyorsun birak yumurtlasin 4 kulucka olsa hak veririm gozlemleyrek kuluckayi dewam edicektin daha 7 gunluk diyosun o kus yumurtlayacak nr yapa4san yap

10. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Bende zaten onu diyorum ne yaparsam yapayım bu kuş yumurtlar gene. Fakat kuşun sürekli yumurtlayıp daha bir yavru büyütmeden bir daha kuluçkaya yatması sizce sakıncalı değil mi? Veya yavruya zarar verme gibi bir sorun olabilir.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşları kuluckaya yatmasini istemiyorum