petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavruyu anene babasından ayırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Osman ÖZTÜRK tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    Yavru kendi çapında yem kırıyor ama hala annesinden yem istiyor 40 günlük oldu ne zaman ayrı kafese alayım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    yem kırmayı öğrendiyse ayırın derim bir süre sonra anne tarafından darp edilebilir hele ki başka yumurtalar varsa.

3. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Yuvadan atladığında alınması gerekir

4. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    yuvadan atladığında alınırsa nasıl yem kırmayı öğrenecek veyahut öğrenene kadar kim besleyecek yavruyu ?

5. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben 1 kuşum hariç hep böyle yaptım ve kendileri kırdı. Bence içgüdüsel olarak yeme yöneliyorlar

6. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Yavruların sağlığı açısından alınmaması gerekir tamam illaki içgüdüsel olarak öğrenirler ama öğrenene kadar aç kalmaları ne kadar doğru.

7. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    40 günlük bir yavru yem kırmayı öğrenmiş olması gerekir bence de ayrılmalı.

8. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    Yemi kırıyor ama gün de 15 20 tane yiyor suyun yüzüne bakmıyor

9. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Anne babanın davranışına göre ayırın, eğer anne hırçın davranıyorsa ayırın ama seslenmiyorsa bi kaçgün durabilir, kafesin dibinde babayla birlikte yem kırmayı iyice öğrensin.

10. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    Baba tüye girdi ilgilenmiyor annede dediğim gibi yem vermemeye başladı işin garibi büyük olan kendi halinde yem kırıyor geziniyor gaganın siyahlığı geçti küçük olan 40 günlük hala gaga simsiyah ve anneden yem istiyor

11. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    :) alışmış o iyice tembellik ediyor ayırın kendi başına takılsın bücür. Gaga siyahlığı hemen gitmez daha zamanı var.

12. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    Adı bücür değil bıcır abisinin adı bücür ayrıca abisinin 25 günlükken gagası açılmıştı ondan böyle düşündüm

13. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    hepsinde bir olmuyor gaga bazen uzuyor. Ama bücürü tamamen şirin manasında kullandım iyi denk gelmiş :D

14. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşlarda var bir tuhaflık o zaman. Çiftlerimden biri 2 aylık yavruları hala besliyor. Geçenlerde kafesi ayırayım dedim kıyamet koptu. Dişi ver erkek kafesi darmadağın etti ne zaman ki yavruları koydum o zaman sakinlediler.

15. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    :) başka yavruları yok mu peki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

16. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    10 daha annesıyle kalmasını onerırırım 2 aylık olmadan yavruyu almak dogru degıl yemlerı kafesın tabanıa bolca dokun yemlıklerı cıkarın baba yerden yerken oda gorup ogrenecektır

17. zekeriya cesur

Hic korkma bende 33 gunluk yavruyu ayirdim anne babadan bisey olmuyo suyu alcak yere tak yemide yere koy yemliklerede koy gerisini halleder

18. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    yavruların ayrılma işini bende çözebilmiş değilim açıkçası....ilk yavrular yumurtalar varken bile yuvaya girip çıkıyorlardı anne baba bir şey yapmıyordu, ama ikinci yavruları hemen atıverdiler yuvadan, elimde mamayla çok besledim yavruları... kuş psikolojısı işte...kusların davranışlarını takip etmek gerekiyor galiba...

19. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    herkes bir şeyler yazmış yuvadan atlar atlamaz ayırın diyen arkadasım 2 gün sonra o yavrunun ölüsünü bulursun kafeste 2 AY dursun anne babayla diyen arkadasım 2 ay uzun bir süredir tekrar çifteştiği zamam anne baba , yavruyu istez kafeste yine öldürür.dogrusu 28-30 günlük olunca yuvadan atlar 4-5 gün baba yem kırmayı ögretir.kafes tabanında yem olmak şartıyla yemlikten yiyemez yavru.yem kırıp yediğini görünce ayırabilirsiniz yavruyu

20. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Abdullah Bey kuşlarım çok anaç daha önceki kuluçkada dişi kuş yine bırakmamıştı yavruları olay çıkardı ayırmaya çalışsam. Dişi yumurtaların yavrularda dişinin üstüne çıkar öyle uyurlardı. Şimdi yumurta yok ama yuvalığı çıkarmadım hala anne baba ve yavrular birlikte uyuyor salon salomanje yuvalık yaptırdım onlara yaşayıp gidiyorlar. Salma tipi kafes alacağım yarın o zaman ayıracağım. :)

Sayfayı Paylaş