Karadeniz Pet

Yavruyu anene babasından ayırma

Osman ÖZTÜRK

Meraklı Üye
Yavru kendi çapında yem kırıyor ama hala annesinden yem istiyor 40 günlük oldu ne zaman ayrı kafese alayım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yem kırmayı öğrendiyse ayırın derim bir süre sonra anne tarafından darp edilebilir hele ki başka yumurtalar varsa.

Ben 1 kuşum hariç hep böyle yaptım ve kendileri kırdı. Bence içgüdüsel olarak yeme yöneliyorlar

Ben 1 kuşum hariç hep böyle yaptım ve kendileri kırdı. Bence içgüdüsel olarak yeme yöneliyorlar

Yavruların sağlığı açısından alınmaması gerekir tamam illaki içgüdüsel olarak öğrenirler ama öğrenene kadar aç kalmaları ne kadar doğru.

40 günlük bir yavru yem kırmayı öğrenmiş olması gerekir bence de ayrılmalı.

Yemi kırıyor ama gün de 15 20 tane yiyor suyun yüzüne bakmıyor

Anne babanın davranışına göre ayırın, eğer anne hırçın davranıyorsa ayırın ama seslenmiyorsa bi kaçgün durabilir, kafesin dibinde babayla birlikte yem kırmayı iyice öğrensin.

Baba tüye girdi ilgilenmiyor annede dediğim gibi yem vermemeye başladı işin garibi büyük olan kendi halinde yem kırıyor geziniyor gaganın siyahlığı geçti küçük olan 40 günlük hala gaga simsiyah ve anneden yem istiyor

Baba tüye girdi ilgilenmiyor annede dediğim gibi yem vermemeye başladı işin garibi büyük olan kendi halinde yem kırıyor geziniyor gaganın siyahlığı geçti küçük olan 40 günlük hala gaga simsiyah ve anneden yem istiyor

:) alışmış o iyice tembellik ediyor ayırın kendi başına takılsın bücür. Gaga siyahlığı hemen gitmez daha zamanı var.

Adı bücür değil bıcır abisinin adı bücür ayrıca abisinin 25 günlükken gagası açılmıştı ondan böyle düşündüm

Adı bücür değil bıcır abisinin adı bücür ayrıca abisinin 25 günlükken gagası açılmıştı ondan böyle düşündüm

hepsinde bir olmuyor gaga bazen uzuyor. Ama bücürü tamamen şirin manasında kullandım iyi denk gelmiş :D

Benim kuşlarda var bir tuhaflık o zaman. Çiftlerimden biri 2 aylık yavruları hala besliyor. Geçenlerde kafesi ayırayım dedim kıyamet koptu. Dişi ver erkek kafesi darmadağın etti ne zaman ki yavruları koydum o zaman sakinlediler.

Benim kuşlarda var bir tuhaflık o zaman. Çiftlerimden biri 2 aylık yavruları hala besliyor. Geçenlerde kafesi ayırayım dedim kıyamet koptu. Dişi ver erkek kafesi darmadağın etti ne zaman ki yavruları koydum o zaman sakinlediler.

:) başka yavruları yok mu peki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

10 daha annesıyle kalmasını onerırırım 2 aylık olmadan yavruyu almak dogru degıl yemlerı kafesın tabanıa bolca dokun yemlıklerı cıkarın baba yerden yerken oda gorup ogrenecektır

Hic korkma bende 33 gunluk yavruyu ayirdim anne babadan bisey olmuyo suyu alcak yere tak yemide yere koy yemliklerede koy gerisini halleder

yavruların ayrılma işini bende çözebilmiş değilim açıkçası....ilk yavrular yumurtalar varken bile yuvaya girip çıkıyorlardı anne baba bir şey yapmıyordu, ama ikinci yavruları hemen atıverdiler yuvadan, elimde mamayla çok besledim yavruları... kuş psikolojısı işte...kusların davranışlarını takip etmek gerekiyor galiba...

herkes bir şeyler yazmış yuvadan atlar atlamaz ayırın diyen arkadasım 2 gün sonra o yavrunun ölüsünü bulursun kafeste 2 AY dursun anne babayla diyen arkadasım 2 ay uzun bir süredir tekrar çifteştiği zamam anne baba , yavruyu istez kafeste yine öldürür.dogrusu 28-30 günlük olunca yuvadan atlar 4-5 gün baba yem kırmayı ögretir.kafes tabanında yem olmak şartıyla yemlikten yiyemez yavru.yem kırıp yediğini görünce ayırabilirsiniz yavruyu

Abdullah Bey kuşlarım çok anaç daha önceki kuluçkada dişi kuş yine bırakmamıştı yavruları olay çıkardı ayırmaya çalışsam. Dişi yumurtaların yavrularda dişinin üstüne çıkar öyle uyurlardı. Şimdi yumurta yok ama yuvalığı çıkarmadım hala anne baba ve yavrular birlikte uyuyor salon salomanje yuvalık yaptırdım onlara yaşayıp gidiyorlar. Salma tipi kafes alacağım yarın o zaman ayıracağım. :)

Geri