Karadeniz Pet

Yavruyu yaşatma çabaları

Ozan Demir

Paylaşımcı Üye
Ablalar abiler kardeşler son 2 gündür diken üzerindeyim 32 günlük yavrum tam gelişemedi ve anne tekrar yumurtladığından yavruyu ayırdım ve kursağının boş olduğunu farketmem üzere apar topar kuşcuda aldım soluğu aldığım cevap ölmek üzere olduğuydu şırınga ile acil besle dendi ve sıcak tutulması söylendi bende üzerine avisol aldım, aşağıda resimleri paylaşıyorum, bilenlerin lütfen yardımcı olmasını istiyorum bu yavruyu yaşatmam lazım

kuşcunun dediğine göre vücut ısısı 41 derece olması lazımmış bende lamba ve bez ile ısıtıyorum yavruyu,

burda da son çare şırınga ile besliyorum

Şırıngayla ne yediriyorsunuz? Mümkünse mamanıza 1er damla vitamin ve kalsiyum damlatıp karıştırın.İnşallah toparlar...

Şırıngayla ne yediriyorsunuz? Mümkünse mamanıza 1er damla vitamin ve kalsiyum damlatıp karıştırın.İnşallah toparlar...

pirinç ununu muhallebi gibi yaptım + içine 2 damla avisol koydum onun ile besliyorum yarın cicibebe ile karıştırcam 12vitaminli

yazık kıyamam.. nasıl da çaresiz ..
Umarım yaşar

Bende şimdi aklımda bi mama oluşturdum ama hiç denemedim yazayım istedim.
Yumurta sarısı malum oldukça yararlı,bunu kaynattıktan sonra ayrı kabın içinde 5-6 damla suyla iyice ezsek kıvamını alır,birer damla vitamin kalsiyum katkıları,çok az da pirinç unu..

Bende şimdi aklımda bi mama oluşturdum ama hiç denemedim yazayım istedim.
Yumurta sarısı malum oldukça yararlı,bunu kaynattıktan sonra ayrı kabın içinde 5-6 damla suyla iyice ezsek kıvamını alır,birer damla vitamin kalsiyum katkıları,çok az da pirinç unu..

çok koyu olur hocam boğazdan kaymaz gibi gedi bana

çok koyu olur hocam boğazdan kaymaz gibi gedi bana
Dedim ya şimdi kafamda kurmaya başladım mubişinizi görünce :(
Katılan suyu biraz daha artırıp 3günde bir kullanılan hale getirebiliriz sanırım ama su yerine ne ekleyip çıkartarak dahada sıvılaştırabiliriz mamayı :confused:

şimdi tekrar beslicem hocam 5dk ya gelirim

kac saatte bir beslediginizi ve verdiginiz miktari merak ettim
insallah saglikli bi sekilde buyur :(

Kiyamam ben suncagiza :-( oyy insallah en yakin zamanda toparlar kendini bu sirin

kardeşim sen elinden geleni zaten yapıyosun bütün tedbirleri almaşsın böylelikle kuşun durumunu düzeltirsin yanlız şırıngayla verirken siteden, internetten bi bak nasıl veriyolar besinleri yanlış borudan gönderme geçmiş olsun

kardeşim sen elinden geleni zaten yapıyosun bütün tedbirleri almaşsın böylelikle kuşun durumunu düzeltirsin yanlız şırıngayla verirken siteden, internetten bi bak nasıl veriyolar besinleri yanlış borudan gönderme geçmiş olsun

Bende onu düşündüğümden ağzına damlatıyorum kendi yutuyor uzun sürüyor ama garanti yol boğazdan soksam nefes borusuna sokarım diye korkuyorum

Arkadaşlar bilen bir arkadaş bana yutağa şırıngayı nasıl sokacağımı anlatabilirmi sağdan sola diye biliyorum ben nefes borusuna basmayalım

kardeşim youtubeyi aç bu konuyla alakalı bir çok örnek var kuşun biraz canı yanacak ama yapcak bişi yok kibar bi şekilde bu konuyu 1 haftda atlatabilirsin yavruya vitamin ver kardeş

Ozaman bugün bir serum hortumu almak şart oldu

Gerçekten çok üzüldüm. :( Nasıl gelişimini tamamlayamamış hayret ettim. İnşallah kurtulur. Kabuksuz yemi ıslatıp şırıngayla verebilirsin.

Geri