Karadeniz Pet

yem atıyor :(

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
Bizim fındık oyunmu oynuyor anlayamadım. Ağzına çokca yem alıyor sonra hepsini yere atıyor bunu neden yapıyordur acaba ??

Bence de oyun oynuyor. Keyif yapıyor Fındık. :) Yemini yiyiyorsa bir şey olmaz yapsın. Yerden de yer nasılsa.

Oyun oynuyordur büyük olasılıkla

Yemin içerisine bir miktar kum koy, kum arıyor olabilir ?

Normal benim kuşlar akıllı yemlikte bile döküyor. Tavuk gibi kazıyorlar yemi :)

Ben petshop cu bi abiye sormustum benim kuslarda yapiyodu yemi begenmedigindndir dedi yemi degistirdim simdi yapmiyolar

Öncelikle teşekkür ederim :) Yere atıyor derken kafesin yerine atıyor. kafesin altında tel var. yaklaşık 1 2 cm altındaysa zemin. peki o zaman o teli kaldırmalımıyım yerden yemek istiyorsa ? Mavişimiz yiyor fındığımız ise arada bir yapıyor boyle. Yoksa normalde o da yiyor. bundan öncekilere kuş kumundan atıyordum ama bunlara atmamıştım artık bunlarada atarım teşekkürler :)

Açıkcası kuşların kafeslerinde ızgara kullanılması taraftarı değilim. Kuşun ayağı kafeste de düz zemin görmeli....

Izgara kullanılmazsa kuş dışkısın çok rahat yer ızgara kullanılmamasına karşıyım.

Kuş dışkısını yiyorsa ona bir şey diyemem. Tabii ki kullanmak doğru bir yöntemdir. Ama ben gereği yokken kullanmaktan bahsediyorum...

benim kuşum ilk günlerde yapıyordu. dışarı çıkmak için oyun yaptığını anladım ama iki tane olunca aynı şey için mi yapıyor bilmiyorum.

Şimdi dışkısını yediğini hiç görmedim. Çıkarmalımıyım ızgarayı ??

Benimki tekken de yapıyordu şimdide yapıyor valla anlayamadım :(

Izgara hastalık açısından önemlidir.. Benim fikrim o karışık yemin içerinde bir tohumu seçiyordur takip edin acaba hangi tohumu seçiyor??

Kafesin temizliğini düzenli olarak yaparsanız ve kuşunuz da dışkısını yemiyorsa ızgara kullanmaya gerek yok..

ızgara durabilir. kuş sürekli ızgaranın üzerinde durmuyor zaten düz zemin olmasına gerek yok.

Geri