Karadeniz Pet

yem ayıklama makinası yaptım :)

yusufkral

Onursal Üye
slm ben kendim yaptım bir bir yem temizlemem teknini sizlere sunmak istedim öncelikle her türlü düzgün yazılmış yorumlara acıgım iyi kotü vs ...

maliyeti bana 0 tl olmuştur
mazemeler
1. pilastik0.5ml su şişesi
2. lastik
3. kap
4. calışan bir elektirikli süpürge
5. sineklik ben evde fazla sitor perde vardı onunda yanları sineklik gibi onu kulandım

yapılışı
öncelikle şişenin altını kesiyoruz
nYmazR.png
[/url][/IMG]
sonra süpürgenin demirini cıkarıp sinekligi lastik yardımıyla tutturuyoruz
vY8l0p.png
[/url][/IMG]
üsten görününmü böyle ve sonra kafesteki yem kaplarındaki yarısı yada azı yenilmiş yem leri bir kaba döküyoruz
rY8DLz.png
[/url][/IMG]
sonra pilastik şişeye resimdeki gördümüz gibi süpürgenin hotumunu sokuyoruz ve süpürgeyi calıştırıp şişenini ucunu yem kabuklara deydiriyoruz va yem kabukları şişnin içine cekilmiş oluyor süpürgenini hortumunu ne kadar az şişeye sokarsak o kadar az yeninlmemiş yem cekeriz cok itittisek yenilmemiş yemleride ceke bilir az itirinizki şişenini içine hortumu yem kabuklarını ceksin sadece
zQlD2B.png
[/url][/IMG]
ve cektikten sonra süpürgeyi kapatıp yem kabuklarını bir yere dökünüz resimdeki gibi üstekiler temizledigim yem le altaki resimdeki ise pis kabuktur
pv8DRL.png
[/url][/IMG]
......şimdi neden bu ugraştıcı şeyi yaptınki diye bilirsiniz normal apartmanda oturdugum için bilirsiniz aşagıdakilerin camları acık oluyor yem üfleyince camdan vs camlardan içeri gire biliyor birde ufleimde azıma yüzüme kafama yem kabukları gele biliyor :)

saygılarmla..

Geri