Karadeniz Pet

Yem Çimlendirme?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşu yemi çimlendirme nasıl olur ve kuşlara faydası olur mu?

Ben hiç yem çimlendirmedim. Özel çimlendirme tohumları satılıyor. Onlar daha iyi olabilirler.
Buğday çimlendirebilirsin. 0,5cm. kadar oldumu yeterlidir. Çok ta faydalıdır.

muhabbet kuşu yemi çimlendirebilir miyiz peki evdeki yemi denesem

Yemler de çimlendirme yapılabiliyor ama en iyi sonucu buğday veya çimlendirme tohumları ile elde edebilirsiniz.

Ben uzun süredir haftada bir kere çimlendirme tohumlarından veriyorum..çimlendikten sonra içine hazır mama ilave ederek veriyorum ...severek yiyorlar..tavsiye ederim...

Sent from my iPad using Tapatalk

Ben uzun süredir haftada bir kere çimlendirme tohumlarından veriyorum..çimlendikten sonra içine hazır mama ilave ederek veriyorum ...severek yiyorlar..tavsiye ederim...

Sent from my iPad using Tapatalk

ben hazır mama vermiyorum kendim yapıyorum ama çimlendirmeyi nasıl yaptığınızı söyler misiniz bende yapmak isterim

Arkadaş bak tartışmaya girmek istemiyorum. Madem kafanda farklı bir soru var. Onu sorsaydın keşke. Çimlendirme sırasında ilaç kullanmak şart değil. Birkaç saatte bir suyu değişirse olur.
Ben bu çimlendirme ile ilgili başlığı az önce aradım buldum. Pek çok kişi arayıp öğreneceğine, hemen yeni konu açıyor.

Geri