Karadeniz Pet

Yem değişikliği yaptım yemiyorlar!

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar 2 aydır sadece ak darı kullanıyodum . geçen gün açık yemler zararlı olduğu için paket yem aldım içinde Akdarı sarı darı kızıldarı aspur keten tohumu yulaf falan filan her şey var ama itinayla içindeki akdarıları ve aspurları yiyip gerisini dışarı döküyorlar yuvada yavrular da var ne yapacağımı bilemedim yavrular aç kalmasın diye anneyle babaya sade aspur koydum onu çok güzel yediler ama paket yeme dokunmuyor hayvanlar zaman içinde alışırlar mı bilmiyorum aspuru alayım mı kafesten

Benim kuşlarımda da yem ayıklama sorunu vardı, yavrular olduğu için diğer yemlerin zararlı olduğunu düşünüp anne baba ayırıyor ve ziyan ediyorlar normal karışık yemleri, siz ayrı bir kaba karışık yem koyun bir tanesinde de sadece aspur olsun yanlış anlamadıysam anne baba ayırıyor dimi yemi ? Eğer öyleyse böyle yaparsan her ikisininden de yiyeceğini görürsün. Ayrıca 2 günde bir yumurta maması takviye olarak yaparsanız sağlıklı büyürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim kuşlarımda da yem ayıklama sorunu vardı, yavrular olduğu için diğer yemlerin zararlı olduğunu düşünüp anne baba ayırıyor ve ziyan ediyorlar normal karışık yemleri, siz ayrı bir kaba karışık yem koyun bir tanesinde de sadece aspur olsun yanlış anlamadıysam anne baba ayırıyor dimi yemi ? Eğer öyleyse böyle yaparsan her ikisininden de yiyeceğini görürsün. Ayrıca 2 günde bir yumurta maması takviye olarak yaparsanız sağlıklı büyürler

Mama veriyorum haftada 2 3 gün falan. Ya bende öyle yaptım bi kaba aspur koydum bi kba karışık yem itinayla sadece aspur yiyor karışık yeme dokunmuyor

Onlar en iyisini biliyor bence [emoji4] neden derseniz benim kuşlarım 10 aydır yediği karışık yemi yavruları var diye ayıklamaya başladılar, hep aspuru yiyip diğerlerini döküyorlardı ziyan oluyordu bende böyle çözüm buldum azda olsa karışık yemede illaki gideceklerdir. Yumurta maması yemeleri daha sağlıklı karışık yemlerde kızıştırıcı tohumlar bulunuyor çünkü.

Yavrularınız kaç günlük ?

acd3bca3e345c9f9d3724ff80efd0c48.jpg
42c3f4ca0a61dffdf17f8d2157d05995.jpg

Dedikleriniz de sadece mama yi günlük verin yeterli miktarda her gün taze olarak verin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onlar en iyisini biliyor bence [emoji4] neden derseniz benim kuşlarım 10 aydır yediği karışık yemi yavruları var diye ayıklamaya başladılar, hep aspuru yiyip diğerlerini döküyorlardı ziyan oluyordu bende böyle çözüm buldum azda olsa karışık yemede illaki gideceklerdir. Yumurta maması yemeleri daha sağlıklı karışık yemlerde kızıştırıcı tohumlar bulunuyor çünkü.

Yavru besleme döneminde aspur u çok atıyorlar o yüzden de bazı kuşlar yem ayırabiliyor isyanı olanlar yok değil benim 2 takım aspur olan yemlige hiç dokunmuyor normal karışık yemi deli gibi yiyorlar kursakalra baktığımda hep karışık yem oluyor yavrularda

En büyüğü 20 günlük en küçüğü 13 günlük. Bende akıllı yemliğe aspur koydum en son sizin gibi . diğerine de karışık yem koyayım o zaman . Galiba benimkiler 2 ay sadece ak darı yiyince karışık yemi bi yabancıladılar :(

Yavru besleme döneminde aspur u çok atıyorlar o yüzden de bazı kuşlar yem ayırabiliyor isyanı olanlar yok değil benim 2 takım aspur olan yemlige hiç dokunmuyor normal karışık yemi deli gibi yiyorlar kursakalra baktığımda hep karışık yem oluyor yavrularda

Benimkiler de tam tersi deli gibi aspur yiyorlar karışık yeme dokunmuyolar

Sade normal aspur olsun aşırı derecede kilo alırlar :) yemliğin içine karışık yem aspur olunca alışkanlık yapıp sadece yem ayıklayıp aspur yerler :(

Arkadaşlar 2 aydır sadece ak darı kullanıyodum . geçen gün açık yemler zararlı olduğu için paket yem aldım içinde Akdarı sarı darı kızıldarı aspur keten tohumu yulaf falan filan her şey var ama itinayla içindeki akdarıları ve aspurları yiyip gerisini dışarı döküyorlar yuvada yavrular da var ne yapacağımı bilemedim yavrular aç kalmasın diye anneyle babaya sade aspur koydum onu çok güzel yediler ama paket yeme dokunmuyor hayvanlar zaman içinde alışırlar mı bilmiyorum aspuru alayım mı kafesten
Muhabetlere akdari ve birazda kanarya yemi karistirip oyle ver diger kapali yada kwrisik yemleri verme.Yemez dokerler bisuna ziyan olur.5 kg akdariya 1 kg kanarya yemi olacak sejikde ayarla 3 kg a yarim kilo gibi...

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence sadece ak darı ver.karisk yemi her kuş yemez çoğunu atarlar dışarı israf olur.benim tavsiyem açık yem Alman ben 4 kg ak dariya 1 kg kanarya yemi katistiryorum sadece onu veriyorum .tavsiye ederim.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aspuru ayrı bir kapta verin. Karışık yemi de verin. Eninde sonunda alışıp yerler. Yavru olduğu sürece her gün mama verin.