Karadeniz Pet

Yem Dökme ..

• Konbuyu başlatan jöhMesut
  • Başlangıç tarihi
J

jöhMesut

Guest
Öncelikle herkeze merhabalar. 3 Çift kuşum var ve bu çiftlerden birinin dişisi 2 haftadir yemlikteki tüm Yemleri ayiklamadan döküyor gagasinda bir problem yok bir türlü çözemedim bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirim.

benimde dişim 1 haftadır aynı şeyi yapıyor yem aynı değiştirmedim de neden yapıyor bende anlamadım. ceza olarak yem koymadım bugün çünkü hepsini israf ediyor. bunu deniyeceğim.

bu arada aynı konuyu açacakken senin konunu gördüm. bence sizde bi gün yem koymayın aç kalsın ertesi gün devam ederse başka bir çözüm bakın. ben öyle yapacağım

kızışmış kuşlar, yem seçen kuşlar (özellikle yulaf seçiyorlar), yem dökmeyi oyun zanneden kuşlar yemlikten yemi boşaltabiliyor, yemliklerin yarısı kadar yem doldurarak deneyin, sonuç değişmezse ızgaralı yemliklerden alın, yem döken kuşlarımda kullanıyorum...
Uccelli-ART100-Seffaf-Izgarali-Yemlik-38-cm__80511881_0.jpg

Akıllı yemlikte kullanabilirsiniz.

Verdiginiz bilgi ve öneriler icin teşekkür ederim

aynısı benımde başıma geldi ve halen devam edıyor dişi dewamlı yemlerı döküyor ve hala bi çare bulamadım.. varsa bulan bi çare söylesinde derdimize derman eylesin:)

akıllı yemlik kullanın. ac bırakarak kusa eziyet etmeyin.

karışım yem veriyorsan kuş bişeyleri seçip yiyodur diğerlerinide o yediklerini ararken dışarı atar benimde kuşumda olmuştu her tohumu yemezdi seçerdi