petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem Dökme ..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve jöhMesut tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. jöhMesut
    Gizli

jöhMesut Guest

Öncelikle herkeze merhabalar. 3 Çift kuşum var ve bu çiftlerden birinin dişisi 2 haftadir yemlikteki tüm Yemleri ayiklamadan döküyor gagasinda bir problem yok bir türlü çözemedim bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirim.

2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    benimde dişim 1 haftadır aynı şeyi yapıyor yem aynı değiştirmedim de neden yapıyor bende anlamadım. ceza olarak yem koymadım bugün çünkü hepsini israf ediyor. bunu deniyeceğim.

bu arada aynı konuyu açacakken senin konunu gördüm. bence sizde bi gün yem koymayın aç kalsın ertesi gün devam ederse başka bir çözüm bakın. ben öyle yapacağım

3. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    aç bırakarak çözüm bulamazsınız

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kızışmış kuşlar, yem seçen kuşlar (özellikle yulaf seçiyorlar), yem dökmeyi oyun zanneden kuşlar yemlikten yemi boşaltabiliyor, yemliklerin yarısı kadar yem doldurarak deneyin, sonuç değişmezse ızgaralı yemliklerden alın, yem döken kuşlarımda kullanıyorum...

5. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    Akıllı yemlikte kullanabilirsiniz.

6. jöhMesut
    Gizli

jöhMesut Guest

Verdiginiz bilgi ve öneriler icin teşekkür ederim

7. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    aynısı benımde başıma geldi ve halen devam edıyor dişi dewamlı yemlerı döküyor ve hala bi çare bulamadım.. varsa bulan bi çare söylesinde derdimize derman eylesin:)

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Ben zaten akıllı yemlik kullanıyorum, yemleri olduğu gibi kabuk doldurma haznesine döküyorlar, hatta hazne dolunca da kafes dibine indiriyorlar...

9. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    akıllı yemlik kullanın. ac bırakarak kusa eziyet etmeyin.

10. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    karışım yem veriyorsan kuş bişeyleri seçip yiyodur diğerlerinide o yediklerini ararken dışarı atar benimde kuşumda olmuştu her tohumu yemezdi seçerdi

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. akilli yemlikten yem dokme