petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem eleme makinasi hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Korhan KARAOREN tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Merhaba arkadaslar,
    Yem eleme makinasi her yemin kabugunu ayirabiliyor mu, yoksa sadece kucuk taneli yemlerde mi basarili sonuc aliniyor? Kullanan arkadaslar tecrubelerini paylasirsa sevinirim, tesekkurler.

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ağır kabukları (örneğin yulaf ve kenevir tohumu) temizlemiyor, küçük ve hafif olan tohumları ise kabuk kısmına atabiliyor ama yemin içinde yulaf ve kenevir olmayan yemler kullanırsanız büyük rahatlık sağlıyor, yulafı ise ayrı yemden ayrı olarak bir mamalıkta verirseniz sorun olmuyor....

3. Korhan KARAOREN

Beğenileri:
    55
    Tesekkurler cevabiniz icin.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Soru mu hatalı ben mi yanlış anladım acaba.. [MENTION=14497]Korhan KARAOREN[/MENTION] yem eleme makinesi içinden yenmiş yemlikteki kabuğu sağlam yemden elemeye yarar. Yoksa yemi kabuğundan ayırmaz. Kaan'ın dediği gibi yulaf kabuğunu ayırmıyor. Ancak kenevir kabuğu hafifi olduğundan ben onda sıkıntı yaşamadım.

5. Korhan KARAOREN

Beğenileri:
    55
    Kusura bakmayin, soru hatali olmus. Yenmis yemin kabugunu saglam yemden ayirmasini kastetmistim.Havalar sogudugundan her seferinde cami acip yem uflemek zor oluyor, simdilik elektrik supurgesinin ucu ile idare ediyorum.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    İnternette bir video vardı ancak bulamadım şimdi.
    Pet şişe ve elektrikli süpürge ile çok kolay yemi kabuklarından temizliyorlardı.

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    [YOUTUBE]CdrH4I1RFvA[/YOUTUBE]

8. Hakan Donat

Beğenileri:
    13
    Ben de kullanıyorum yem ayıklama makinesi aynen arkadaşların söylediği gibi yulaf kabuğunu ayırmıyor. Bravo 302 yem kullanıyorum onda yulaf yok sorun olmuyor. Yulafı ayrı yemlikte veriyorum. Versele Laga da mesela yulaf var sorun oluyor yulaf kabukları ayrılmıyor.

9. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    ben bu deneyi 1lt lik kola şişesiyle yaptım uzun bir süre de bu şekilde yemlerimi ayıkladım işe yarıyor tavsiye derim

10. Korhan KARAOREN

Beğenileri:
    55
    Tesekkurler, hemen ilk firsatta yapayim ben de, kullandigim yemde zaten yulaf yok, ise yarar o zaman kesin.

11. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    1 lt kola şişesinin dibinde yem dökülmeyecek büyüklükte 5-10 tane delik aç,
    şişenin çeyreğine kadar falan yemi koy
    süpürgeyle çekerken, süpürge hortumunu tamamen şişenin ağzına dayama çok çekerse tamamı geliyor.
    çektiğinde şişe büzülecek iyice, sonra atık yemler yukarı çıkacak diğerleri aşağıda kalacak
    KOLAY GELSİN

Sayfayı Paylaş