Karadeniz Pet

Yem eleme makinasi hk.

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaslar,
Yem eleme makinasi her yemin kabugunu ayirabiliyor mu, yoksa sadece kucuk taneli yemlerde mi basarili sonuc aliniyor? Kullanan arkadaslar tecrubelerini paylasirsa sevinirim, tesekkurler.

ağır kabukları (örneğin yulaf ve kenevir tohumu) temizlemiyor, küçük ve hafif olan tohumları ise kabuk kısmına atabiliyor ama yemin içinde yulaf ve kenevir olmayan yemler kullanırsanız büyük rahatlık sağlıyor, yulafı ise ayrı yemden ayrı olarak bir mamalıkta verirseniz sorun olmuyor....

ağır kabukları (örneğin yulaf ve kenevir tohumu) temizlemiyor, küçük ve hafif olan tohumları ise kabuk kısmına atabiliyor ama yemin içinde yulaf ve kenevir olmayan yemler kullanırsanız büyük rahatlık sağlıyor, yulafı ise ayrı yemden ayrı olarak bir mamalıkta verirseniz sorun olmuyor....
Tesekkurler cevabiniz icin.

Soru mu hatalı ben mi yanlış anladım acaba.. [MENTION=14497]Korhan KARAOREN[/MENTION] yem eleme makinesi içinden yenmiş yemlikteki kabuğu sağlam yemden elemeye yarar. Yoksa yemi kabuğundan ayırmaz. Kaan'ın dediği gibi yulaf kabuğunu ayırmıyor. Ancak kenevir kabuğu hafifi olduğundan ben onda sıkıntı yaşamadım.

Soru mu hatalı ben mi yanlış anladım acaba.. @Korhan KARAOREN yem eleme makinesi içinden yenmiş yemlikteki kabuğu sağlam yemden elemeye yarar. Yoksa yemi kabuğundan ayırmaz. Kaan'ın dediği gibi yulaf kabuğunu ayırmıyor. Ancak kenevir kabuğu hafifi olduğundan ben onda sıkıntı yaşamadım.
Kusura bakmayin, soru hatali olmus. Yenmis yemin kabugunu saglam yemden ayirmasini kastetmistim.Havalar sogudugundan her seferinde cami acip yem uflemek zor oluyor, simdilik elektrik supurgesinin ucu ile idare ediyorum.

Ben de kullanıyorum yem ayıklama makinesi aynen arkadaşların söylediği gibi yulaf kabuğunu ayırmıyor. Bravo 302 yem kullanıyorum onda yulaf yok sorun olmuyor. Yulafı ayrı yemlikte veriyorum. Versele Laga da mesela yulaf var sorun oluyor yulaf kabukları ayrılmıyor.

ben bu deneyi 1lt lik kola şişesiyle yaptım uzun bir süre de bu şekilde yemlerimi ayıkladım işe yarıyor tavsiye derim
Tesekkurler, hemen ilk firsatta yapayim ben de, kullandigim yemde zaten yulaf yok, ise yarar o zaman kesin.

1 lt kola şişesinin dibinde yem dökülmeyecek büyüklükte 5-10 tane delik aç,
şişenin çeyreğine kadar falan yemi koy
süpürgeyle çekerken, süpürge hortumunu tamamen şişenin ağzına dayama çok çekerse tamamı geliyor.
çektiğinde şişe büzülecek iyice, sonra atık yemler yukarı çıkacak diğerleri aşağıda kalacak
KOLAY GELSİN

Geri