Karadeniz Pet

yem israfı

veysel boz

Meraklı Üye
1 çift israfçı kuşa sahibim yem olsun mama olsun yiyip karınlarını doyurduktan sonra sırf hoşlarına gidiyor diye alıp alıp sağa sola atıyorlar. Takipte edemiyorum yedikten sonra önlerinden alayım nasıl önüne geçebilirim. Haftada yarım kiloya yakın yem gidiyor sadece bu ikisine geride kalanlar ne olacak :) yemlikleri yarım dolduruyorum aynı haltı yine yiyorlar dibini dolduruyorum bu sefer yemekte zorluk çekiyorlar. Çok eziyetli bi durum kafesi sabah temizliyorum akşama içine ediyorlar varmıdır bi öneriniz paylaşırsanız iyi olur.

1 çift israfçı kuşa sahibim yem olsun mama olsun yiyip karınlarını doyurduktan sonra sırf hoşlarına gidiyor diye alıp alıp sağa sola atıyorlar. Takipte edemiyorum yedikten sonra önlerinden alayım nasıl önüne geçebilirim. Haftada yarım kiloya yakın yem gidiyor sadece bu ikisine geride kalanlar ne olacak :) yemlikleri yarım dolduruyorum aynı haltı yine yiyorlar dibini dolduruyorum bu sefer yemekte zorluk çekiyorlar. Çok eziyetli bi durum kafesi sabah temizliyorum akşama içine ediyorlar varmıdır bi öneriniz paylaşırsanız iyi olur.
Akıllı yemlik kullanabilirsin :)

Izgaralı yemlik kullanılabilir veya ayrı bir suluk kabına yem konabilir.

Kapaklı yemlikte işinizi görecektir. benimkide aynıydı içine girip yiyordu kapaklı kullandım şu sadece kafası içine girenlerden daha sonra alıştı kapağı çıkartsamda dökmüyor kibar kibar yiyor :)

akıllı yemlik düşündümde takacak yer yok bölmeli salma 2 tarafındada yuvalık takılı

Akıllı yemlik var 15 liralık mypetshopda çok güzel bi ürün öneririm.

benim kuşta böyleydi.yemlikteki bütün yemleri kafesin içine atıncaya kadar uğraşıyordu.bi gün sonunda yemliğin içine tepe taklak girdi.eğer görmesek ölürdü Allah korusun.zor çıkardık.akıllı yemlik aldık.ondada ayağını kedinin kum kazdığı gibi yapıp yemleri ayağıyla yere atmaya başlamıştı.akıllı yemliklerde yem düşen kısım dar.herhalde gagası zor giriyor yem çıkarmaya çalışıyor diye düşündük.biraz kestik akıllı yemliğin yem dökülen kısmını.sorun çözüldü.bu kuşlar çok yaramaz ve akıllı :)

Benimkiler akıllı yemligin içindeki Yemleri gagası yla one alıp ordanda sırf keyif olsn diye atıyor buna bi çözüm var mı Gokhan Bey ☺?
Hilal Hanım ben o kuşa bir bakayım en yakın sürede :) Şakası bir yana da akıllı yemlikler içinde yemi daha az kullansın diye metal aparat atılabiliyor aradan. Birazdan paylaşırım resmi ;)
3DNBm4.jpg

Son düzenleme:
Geri