Karadeniz Pet

Yem kıramama yardım

onurkose28

Yeni Üye
Arkadaslar show jumbo var elimde yavru daha gagasındaki siyahlık bile tam atmamıs yemı kıramıyorum bir abimiz aspur ile daldarı koy dedi 1 ay felan aspuru yesın dedi aspuru kırıyor ince kabuklu diye acaba ne yapmalıyım yavru daha 25 30 günlük
acaba normal yemde koysam mı arkadaslar

Aspur ve daldarı sürekli bulunsun kuşun önünde ayrı bir kabada karışık yem koyun zamanla alışacaktır.

Aspura 1.gün %10 civarinda yem katin 2.gun%20 3.gun %30 + daldarida yemligin üstünde dursun 1 hafta icinde yem kirmayi öğrenir 1 ay aspur yemeye alışan kuş yem kiramamaktan degil kolaya alıştığı icin dal dari ve aspurla devam etmek ister bu yuzden normal yeme ne kadar kısa zamanda gecerseniz okadar iyidir ,

Son düzenleme:
Bir hafta on gun daldari iyi olur fazlasi tembellige yol acabilir yumurta vermistim cok guzel yerdi yem kiramadigini bilerek mi aldiniz yoksa kirdigini mi soyledi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:34 -->-> Daha önceki mesaj 10:28 --

Kafes tabanina yem koymayi unutmayin yere dokun daha iyi olur

yok ustam aldıgım kişide dedi daha bebek kıramaz dedi aspur verdi yarım kilo bu şekil devam et dedi bir süre buda kabuklu dedi sonra yavas yavas karıstır normal yemle dedi

Tabanda yem bulunsun daima kontrol edin ac kalmasin yumurta deneyebilirsiniz bnmkinde ise yaramisti yumurtayi cok sever hala

Resimdeki kuş benim zaten tabana koydum da acaba aspurun içine karıstırsammı normal kabuklu yem alısması acısından

Geri