Karadeniz Pet

yem kırma

Göktürk

Yeni Üye
muhabbet kuşumun 5yavrusu gayet sağlıklı bir sekilde büyüyor. en büyük yavru 24 günlük oldu. Yem kırması için neler yapmam gerekiyor?Hangi yolları denemem gerek

Yem kırması için birşey yapmanıza gerek yok. Yavru zaten yem kırabilecek olgunluğa eriştiği zaman yuvadan çıkar ve dipte yem aramaya başlar. Daha sonrasında da kafesteki yemliği keşfeder ve oradan da yer. Kafesin dibine azıcık yem dökerseniz yuvadan yeni çıkmış yavrunun yem kırıp kıramadığını görürsünüz.

Daha zamanı var 3 4 güne kafes tabanına yem dökersiniz dışarı çıkmaya başlarlar. Maşallah kuşlarınıza

Sağolun bugün bir yavru kafesin tabanındaydı erkek yada anne dövmez demi tabanda? Tabana aspur ve darı döküyorum.

Dövmez merak etmeyin. Anne baba tabandayken bile zaman zaman besler ama yuvadaki kadar değil. Bugün de benim 1 adet yavrum tabana inip tabandaki yemlere pek ilgi göstermeyip direkt yemliğe gitti. Demek ki anne, baba ve diğer kardeşlerinden öğrenmiş. Zaten anne baba ve kardeşlerinden ya da diğer kuşlardan göre göre bazı şeyleri öğreniyorlar.

Anladım yem kırmayı öğrenince başka kafese alayım mı

En büyük yavru 27günlük oldu anne yavruları 2tanesini atmış kafesin tabanındaydılar. Kuşlar tekrar çiftleşiyorlardı bende 2yavruyu başka kafese aldım. Yavrularn yem kırdığını gördüm aspuru kırıyorlar fakat kursakları boş ne yapmam lazım nasıl besliyim?

bu arada ek olarak yuvalık temizliğinde bir adet dal darı koyarsan yuvaya daha atlamadan tırtıklamayı öğrenirler

Geri