petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yem kırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Göktürk tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşumun 5yavrusu gayet sağlıklı bir sekilde büyüyor. en büyük yavru 24 günlük oldu. Yem kırması için neler yapmam gerekiyor?Hangi yolları denemem gerek

2. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Yem kırması için birşey yapmanıza gerek yok. Yavru zaten yem kırabilecek olgunluğa eriştiği zaman yuvadan çıkar ve dipte yem aramaya başlar. Daha sonrasında da kafesteki yemliği keşfeder ve oradan da yer. Kafesin dibine azıcık yem dökerseniz yuvadan yeni çıkmış yavrunun yem kırıp kıramadığını görürsünüz.

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kafes tabanına aspur yada dal darı koyun

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Daha zamanı var 3 4 güne kafes tabanına yem dökersiniz dışarı çıkmaya başlarlar. Maşallah kuşlarınıza

5. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolun bugün bir yavru kafesin tabanındaydı erkek yada anne dövmez demi tabanda? Tabana aspur ve darı döküyorum.

6. Nevzat Samet BAYKAL

Yönetici

Beğenileri:
    77
    Dövmez merak etmeyin. Anne baba tabandayken bile zaman zaman besler ama yuvadaki kadar değil. Bugün de benim 1 adet yavrum tabana inip tabandaki yemlere pek ilgi göstermeyip direkt yemliğe gitti. Demek ki anne, baba ve diğer kardeşlerinden öğrenmiş. Zaten anne baba ve kardeşlerinden ya da diğer kuşlardan göre göre bazı şeyleri öğreniyorlar.

7. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım yem kırmayı öğrenince başka kafese alayım mı

8. Nevzat Samet BAYKAL

Yönetici

Beğenileri:
    77
    Evet ayırabilirsiniz.

9. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    En büyük yavru 27günlük oldu anne yavruları 2tanesini atmış kafesin tabanındaydılar. Kuşlar tekrar çiftleşiyorlardı bende 2yavruyu başka kafese aldım. Yavrularn yem kırdığını gördüm aspuru kırıyorlar fakat kursakları boş ne yapmam lazım nasıl besliyim?

10. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    bu arada ek olarak yuvalık temizliğinde bir adet dal darı koyarsan yuvaya daha atlamadan tırtıklamayı öğrenirler

11. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım fakat atlayan iki tane yavrunun kursakları boş ne yapmam gerekiyor? Yem kırıyorlar fakat çok az

Sayfayı Paylaş