Karadeniz Pet

Yem kırma

veysel boz

Meraklı Üye
Yavru kuşlarım 13-14 günlük oldu hafif hafif tüylenmeye başladılar. Kaç günlük olduklarında ayrılmalıdır yem kırmak için kafes tabanına hangi yem koymalıyız ve yem kırmayı öğrendikten sonra normal yem versek sıkıntı olur mu yoksa yavrular için ayrı yemler satılıyor soyulmuş falan onlardan mı almalıyım

Yavrular genelde 30-35 günlük olduklarında yem kırmaya başlarlar. Yem kırmaya başlayınca kafes tabanına aspur veya dal darı koyabilirsiniz. İyice yem kırmayı öğrendiklerinde karışık yeme geçilebilir.

Yuvadan atladılarmı 30-35 günlükken kafes tabanına aspur ve kullandığın karışık yemden koyabilirsin. Soyulmuş yeme alıştırmamanı öneririm.

ayırıp başka kafesemi olduklara kafesemi abi

Yavrular genelde 30-35 günlük olduklarında yem kırmaya başlarlar. Yem kırmaya başlayınca kafes tabanına aspur veya dal darı koyabilirsiniz. İyice yem kırmayı öğrendiklerinde karışık yeme geçilebilir.

teşekkür ederim uğur bey peki kafes tabanına bu gold wingsin yavru yemi serilebilirmi öğretmek için içeriği Sarı darı, beyaz darı, kızıl darı, kanarya tohumu, nijer, soyulmuş yulaf
uygunmudur değilse dediğiniz gibi aspur koyayım .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Kendi başlarına yem yediklerini görene kadar kafeslerinde dursalar daha iyi.

tamamdır abi sağolasın

teşekkür ederim uğur bey peki kafes tabanına bu gold wingsin yavru yemi serilebilirmi öğretmek için içeriği Sarı darı, beyaz darı, kızıl darı, kanarya tohumu, nijer, soyulmuş yulaf
uygunmudur değilse dediğiniz gibi aspur koyayım .

Yavru yemleri genelde kabuğu soyulmuş oluyor bu da yavruların yem kırmasını öğrenmemesine neden olabiliyor. Bu nedenle kolay kırılabilen aspur gibi yemlerle başlayıp kırmayı öğrendikçe karışık yeme geçmek daha uygun olur.

Yavru yemleri genelde kabuğu soyulmuş oluyor bu da yavruların yem kırmasını öğrenmemesine neden olabiliyor. Bu nedenle kolay kırılabilen aspur gibi yemlerle başlayıp kırmayı öğrendikçe karışık yeme geçmek daha uygun olur.

teşekkür ederim uğur bey

[MENTION=16636]veysel boz[/MENTION] maaşallah kuşlarınıza sağlıkla büyürler inş .
ben anne için yuvaya dal darı bırakıyorum yuvadan atlamadan öncesi için ama yavrularda anneden görüyor olsa gerek daha 27 günlük falanlar çıtırdatıyorlar az az dünde ilk yavrum atladı yuvadan tünekte dikiliyor babası ile :D

[MENTION=16636]veysel boz[/MENTION] maaşallah kuşlarınıza sağlıkla büyürler inş .
ben anne için yuvaya dal darı bırakıyorum yuvadan atlamadan öncesi için ama yavrularda anneden görüyor olsa gerek daha 27 günlük falanlar çıtırdatıyorlar az az dünde ilk yavrum atladı yuvadan tünekte dikiliyor babası ile :D

Çok güzel bi duygudur eminim gülşen hanım sabrsızlıkla bekliyorum biran önce büyüsünlerde sağlıklı bi şekilde hep birlikte görelim nazar değmesin diye fotoğraf atmadım daha :D

Geri