Karadeniz Pet

Yem kırmıyor. El beslemesi yavru

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Lütfen cidden bilenler yorum yapsın !
Söz konusu fotoğraftaki kuşu 25 günlükken anneleri beslemiyo ve kafasindaki tuyleri yoluyo diye ayırdım. Elle beslemeye başladım. 1 aydan fazla zamandır ben besliyorum. Yem kırabilsin diye yem kıran yavruların yanına koydum. Yere aspur yeminden döktüm. Dal darı verdim. Yavru şuanda 60 günlük falan. Halen daha yem kırmıyor. Beni görünce çığlık çığlığa bağırıp yem istiyor. Bu çabayi yem kırmaya gösterse şimdiye kaç defa çözmüştü işi.
25b8ebd8ce694442a9f17cd025ae794c.jpg

şimdilik kabuksuz yem ile başlayın. elle beslenmeye fazlasıyla alışmış. karışık bir kafese koyun. kendi kırana kadar başka kuşlar onu besler. yem kırmaya mecbur bırakmak için de besleme sıklığını azaltmanızı öneririm.

Gunde 2 kere besliyorum. Simdi karisik bir kafeste. Yem kirabilen yavrularla birlikte. Yere de yem serptim. Ama tembellige acayip alisti
Besleme sikligini degil de miktari azaltmayi dusunuyorum. 5 cc yerine 3.5 vermeyi dusunuyorum. Cevabiniz icin tesekkurler

sizi anne sanıyor vallahı tebrıkler sıze :D bu arada yem kırabılen yavrular ıle yere aspur ve normal yem karısımı sererek ve kafese dal darı koyarak sorunu cozebılırsınız verdıgınızın yarısını verın mamanın :D

sizi anne sanıyor vallahı tebrıkler sıze :D bu arada yem kırabılen yavrular ıle yere aspur ve normal yem karısımı sererek ve kafese dal darı koyarak sorunu cozebılırsınız verdıgınızın yarısını verın mamanın :D
Tesekkurler :) ama cok ugrastiriyo beni. Yerde aspur kabuksuz yem dal dari duruyo ama donup bakmiyo bile. Mama koyup denicem birazdan. Tembel teneke ugrastigimiza degse

Tesekkurler :) ama cok ugrastiriyo beni. Yerde aspur kabuksuz yem dal dari duruyo ama donup bakmiyo bile. Mama koyup denicem birazdan. Tembel teneke ugrastigimiza degse
:D allah görüyor bu gunlerı elınıze saglık

Maaşallah çok sevimli kerata, ayrıca tembel teneke sözünüze çok güldüm.Bende ilk aldığımda yem yemiyor diye elimden beslemiştim daha sonra yanlış olduğunu öğrendim ve kendi haline bıraktım.Sosyalleşmesi onun bu durumu daha kolay atlatması için tek çözüm gibi görünüyor zamanla inşallah alışır.Tebrikler anne oldunuz. :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri