Karadeniz Pet

yem kusma yardım

Kral KARAKIR

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam bu yem kusma ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

Beklemediğim bir durum yaşıyorum. Bizim delikanlı yem kusmaya başladı sanırım.

Tahmini olarak henuz daha 1 yaşı bile gelmedi hayvan 3 aydır bende aldığımda 2-3 aylık olsa 6 aylık bir kuş olduğunu düşünüyorum. Erken değil mi sizce?

Kuş daha yeni konuşmaya başladı baya emek verdim. Eşimle benim omzumuzdan parmağımızdan inmiyor yemeği bile beraber yemeğe başladık :)

Şimdi eğer ben yanlış anlamıyorsam bu hayvancağazım yem kusuyorsa nasıl bir yol izlemeliyim onun ilgisini ve konuşmasını kaybetmek istemiyorum ama hayvana işkencede çektirmek istemiyorum eş istiyorsa eğer.

Kafamdaki düşünce

Bu kuşa İzmir'den forumdan bir üreticiden yavru dişi seçtirsem yeme yeni düşmüş(seçiyorsa tabi yeni düşmüş yavru) sonra o yavru dişiyide 3 ay falan kendımıze alıştırsam ayrı kafeslerde sonra tek kafeste birleştirsem tekrar. Nasıl olur mu sizce önceden birbirlerini seçen dişiler 2-3 ay ayrı kalsalarda tekrar birleşirler mi? Birleşirlerse onların ilgisini kaybedermiyim?

Not: ekonomik kaygım yok üretici değilim ama yavru alsamda fena olmaz ruhani açıdan tatmin olurum :confused::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:01 -->-> Daha önceki mesaj 17:52 --

Bilgisiyle destek olucak bir cengaver yok mu yaw

Yem kusuyor diye illa ki eş almak zorunda değilsiniz. Yavru alıp ayrı kafeslerde bakarsanız da erkek kuşunuz dişinin sesini duydukça bağıracaktır.

ben size kendi tecrubemden yola cikarak yardimci olmaya calisayim. hemen hemen sizinki gibi bi durumla karsilastim. 6 ay erken degil. genelde yavas yavas es isteme belirtileri gosteriyo bu yasta kuslar, ciftlesebiliyo. yem kusma, basini asagi yukari sallama gibi davranislar kur davranislari. yanina kucuk bi disi alabilirsiniz bence. ama onu alistirmak icin farkli odada tutmaniz gerek. ayni odada olursa sıkınti cikabilir. mumkunse birbirlerini gormesinler, duymasinlar ki disi alissin size. alistiktan sonra ayni kafese koyabilirsiniz bi sorun cikmaz bence. eger hemen erkek kusun yanina koycaksaniz disiyi o zman yasina daha yakin bi kus almalisiniz. erkek, kucuk disiyi rahatsiz edebilir.

ben size kendi tecrubemden yola cikarak yardimci olmaya calisayim. hemen hemen sizinki gibi bi durumla karsilastim. 6 ay erken degil. genelde yavas yavas es isteme belirtileri gosteriyo bu yasta kuslar, ciftlesebiliyo. yem kusma, basini asagi yukari sallama gibi davranislar kur davranislari. yanina kucuk bi disi alabilirsiniz bence. ama onu alistirmak icin farkli odada tutmaniz gerek. ayni odada olursa sıkınti cikabilir. mumkunse birbirlerini gormesinler, duymasinlar ki disi alissin size. alistiktan sonra ayni kafese koyabilirsiniz bi sorun cikmaz bence. eger hemen erkek kusun yanina koycaksaniz disiyi o zman yasina daha yakin bi kus almalisiniz. erkek, kucuk disiyi rahatsiz edebilir.

Teşekkürler Gamze Hanım videosunu çektim az önce onuda ekleyim istedim.

Uzman Tv de bir videoda kusma sağlık sorunuda olabilir iillaki kur anlamı çıkarılmamılıdır diyor ama videoda görüceksiniz pek sağık sorunu var gibi durmuyor kuş izleyenlerde yoru yaparlarsa sevinirim
[YOUTUBE]y2mt5BixFrE[/YOUTUBE]

masallah kusunuza cok tatli. bi saglik problemi yok merak etmeyin. muhtemelen es istiyo yavastan. ozellikle elinizdeyken tirnaklara, parlak nesnelere, gaga tasina vs. bu sekilde gagasini vurup vurup yem kusabilir. hastaliktan dolayi olsaydi anlardiniz. boyle tane tane degil de cok asiri kusabilir, yemle beraber sivi biseyler kusabilir, halsizlik, kabarma vs. gibi durumlar ortaya cikardi. ama dedigim gibi bence bi sıkıntı yok. gayet saglikli bi kus. es alabilirsiniz yanina.

masallah kusunuza cok tatli. bi saglik problemi yok merak etmeyin. muhtemelen es istiyo yavastan. ozellikle elinizdeyken tirnaklara, parlak nesnelere, gaga tasina vs. bu sekilde gagasini vurup vurup yem kusabilir. hastaliktan dolayi olsaydi anlardiniz. boyle tane tane degil de cok asiri kusabilir, yemle beraber sivi biseyler kusabilir, halsizlik, kabarma vs. gibi durumlar ortaya cikardi. ama dedigim gibi bence bi sıkıntı yok. gayet saglikli bi kus. es alabilirsiniz yanina.

Teşekkürler Güzel bir yavru bulabilirsem buralardan dişi önce kendimize alştırabileceğimiz almaya karar verdim sizinde tecrubenızı paylaşmanızdan sonra