Karadeniz Pet

Yem kusma

• Konbuyu başlatan Üye silindi 16599
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 16599

Guest
Arkadaslar merhaba 8 aylik erkek muhabbet kusum yem kusmaya basladi kizistigindan oldugunu dusunerek haftada 3 banyo yaptiriyorum ilgimi eksik etmiyorum baska yapabilecegim birsey var midir ? Kusma bir sure sonra gecer mi ?
5872387da2857f028e841ed15fc49326.jpg
Ayrica tuylerinde hafif yapisma var bu neden olur ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kızgınlıktan dolayı ise yulaf ta verebilirsiniz.

eğer kızgınlıktansa eş al ondan kusuyordur ama hastalık belirtisi gibi bir şeyse ondan bazenüstünde yapışıklık oluyodur bnim kuşum kustuğunda üstü başı hemen yapışıyor salyası

Evet kustugu yemler yapisiyor. Fakat kusun davranislarinda herhangi bir hastalik belirtisi de yok. Tesekkur ederim gelisme olursa haber veririm :)

Gagasını sabit bir nesneye vurarak bütün olarak yem kusuyorsa kur yapıodur,kızgınlığındandır.Bunu azaltmak için ara ara elma ve banyo verebilirsiniz.(Bana sorarsanız haftada 3 banyo biraz fazla.Bu kuşlar çok hassas hayvanlar.Onun yerine haftada 1 banyo + fısfısla üzerine su sıkabilirsiniz zaman zaman) .Yemleri saçarak kusuyorsa üşütmüş olabilir.Bu durumda vitamin takviyesi yaparak hava akımına maruz kalmamasına dikkat etmek gerekir.Ayrıca şunu belirteyim..Kuşunuz kur amaçlı elinize falan kusuorsa ya da belirli nesnelere..Kustuğu yemleri yemesine engel olmaya çalışın ya da kustuğu alanları düzenli olarak temizleyin.Yoksa mikrop kapabilir ve ilerde kursak iltihabına kadar yolu var Allah korusun.

Tesekkur ederim yorumlariniz icin. Kus sacarak degil de dediginiz gibi butun halinde cikariyor yemleri. Kafesin bazi yerlerinde yapismis sekilde yem obekleri var. Dediginiz gibi elma verecegim. Tekrar tesekkur ederim :)