Karadeniz Pet

Yem kusuyor ve dışkı uzun yeşil renk olmuş

Rorschach159

Meraklı Üye
Kuşumun yerini değiştirdim fazla yeşillik vermiyorum versem de yemiyor ancak hem yem kusmuş hemde ishal olmuş dışkısı yeşil renge dönmüş bi hastalık belirtisi midir yoksa ciftleşme isteği midir? Kuşun kendiliğinden bi halsizlik durumu vardı

Kuşumun yerini değiştirdim fazla yeşillik vermiyorum versem de yemiyor ancak hem yem kusmuş hemde ishal olmuş dışkısı yeşil renge dönmüş bi hastalık belirtisi midir yoksa ciftleşme isteği midir? Kuşun kendiliğinden bi halsizlik durumu vardı
görsel olarak ; kuşunuzu, dışkıyı ve kuşunuzun popo kısmını paylaşırsanız daha rahat fikir yürütürüz

görsel olarak ; kuşunuzu, dışkıyı ve kuşunuzun popo kısmını paylaşırsanız daha rahat fikir yürütürüz
Belli oluyor mu? 1475673381565-1437350212.jpg

resim aşırı bulanık fakat normal gibi çıkmış

Normal gibi duruyor ama. Kuşunuzu izlemeye devam edin halsizlik vçs başlarsa müdahale etmek gerekebilir. Kuş kumu kullanıyormusunuz ? Kullanmıyorsanız hemen edinin kum çok önemli muhabbet kuşları için: Sindirim sistemi güzel çalışmıyorsa kusma olabilir kuş sahiplendirdiğim bir arkadaşımda aynısı oldu kum koymmaışlar uzun süre kum koyduktan sonra düzelmişti.

1475673946679-525986630.jpg pecetenin üstüne almaya çalıştım aşırı ıslak alırken şekli bozuldu yeşil renkli bağırsak gibi dolanmisti kuşu başkasından aldım hep bi urkeklik ve durgunluk var müzik dinleyince coşuyor sadece @kahramankoroglu @alidinc28

Bence ishal değil bu kuş. Ama bilemedim çokta uzman değilim fikrim bu yönde

dışkı kıvamında bi problem yok ama tedbir olarak suluğunu akşam dan çekin ve bir çam kavanoz da yarım diş sarımsağı ufak parçalara bölerek 100ml suda akşam dan bekletin sabah o suyu suluğuna 3de bir oranında karıştırın ve sondaki 3 gün taze su verin daha sonra yine akşamdan suluklarını alın ve 100ml suya 7-8 damla limon damlatın bir gün boyunca da o kalsın sonra normal suya dönün tekrardan.
Dipnot: Kullandınız sular mutlaka içme suyu olsun...

dışkı kıvamında bi problem yok ama tedbir olarak suluğunu akşam dan çekin ve bir çam kavanoz da yarım diş sarımsağı ufak parçalara bölerek 100ml suda akşam dan bekletin sabah o suyu suluğuna 3de bir oranında karıştırın ve sondaki 3 gün taze su verin daha sonra yine akşamdan suluklarını alın ve 100ml suya 7-8 damla limon damlatın bir gün boyunca da o kalsın sonra normal suya dönün tekrardan.
Dipnot: Kullandınız sular mutlaka içme suyu olsun...
Hazır su kullanıyorum hocam çeşme suyu falan kullaniyorum verdiğim yesillik pazardan alınma taze meyve sebze veriyorum. Sebzeye hiç alışkın değil nasıl alışır acaba

Bir dipnot yeşillik verirken yıkadıktan sonra peçete ile kurulayıp vermemi söylemişti bilge bir kişilik :)

yeşillik verirken yıkanıp akşamdan sirkeli suda bekletilip sabah kuru şekilde vermek gerekli yoksa iç parazit e sebep olur haftada 1 seferden fazla vermemek gerekli

yapacak birşey yok zamanla dikkatini çeker

Geri