Karadeniz Pet

yem mama vitamin sorularım

Can Sako

Meraklı Üye
merhaba 2 aylık bir kuşum var ne marka vitamin almalıyım ne aralıkla vermeliyim, sadece kuş yemi veriyorum bunun yanında nasıl bir mama vereyim, bimin meyveli yemini aldım dopru yapmışmıyım

yem harici kuşunuza haftada bir gün vitamin 2 gün evinizde hazırlayabileceğiniz mama ile sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz..dışardan alıp ek besin vermenize gerek yok..herşeyin başı mama mama mama..onuda evinizdeki malzemelerle rahatlıkla hazırlayabilirsiniz..

saygılar,sevgiler.

çok teşekkürler Serkan bey ...

vitamin tavsiyeniz varmı acaba?

ben kuşlarıma herzaman süpervit kullanıyorum..içerisinde gerekli tüm vitaminler mevcuttur..tavsiye ederim..

Süpervit, Avisol ..

teşekkür ederim peki kuş kumu kullanmalımıyım ne dersiniz ??

bu arada bu vitamin toz mu yoksa damla şeklindemi ??

süpervit toz şeklindedir..kuş kumunu mutlaka kullanman lazım..

o zaman süpervit ve kuş kumu alayım ben ...
kuş kumunu nasıl ve haftada kaç kullanmalıyım yavru daha kuşum

Cihat bey teşekkür ederim fakat kuş kumunu her zaman kullanması sakıncalı diye okumuştum yanlış mu biliyorum acaba

Cihat Bey birde kuş kumundaki büyük taşların yavru kuşların boğazında kalma ihtimali var mıdır?Bende yem kabına yemin üstüne 1 çay kaşığı ekliyorum ama aklım kalmıyor değil...

Cihat bey teşekkür ederim fakat kuş kumunu her zaman kullanması sakıncalı diye okumuştum yanlış mu biliyorum acaba

Yok ustam sorun olmaz çünkü o bi' nevi onların sodası diyebiliriz :) çünkü öğütmelerine yardımcı bir şey. Biliyorsunuz ki muhabbet kuşlarının dişleri olmadığı için yemi kabuğundan ayırdıktan sonra olduğu gibi yiyorlar bu da sindirimde de zorluk çıkarıyor ama kumlar buna yardımcı oluyor.

Cihat Bey birde kuş kumundaki büyük taşların yavru kuşların boğazında kalma ihtimali var mıdır?Bende yem kabına yemin üstüne 1 çay kaşığı ekliyorum ama aklım kalmıyor değil...

Yemlik üstüne dökerseniz günlük yem bakımında kabukları üflediğinizde ve kutuyu salladığınızda kumlar aşağıda kalır ve doğal olarak kuşlar ulaşamaz işte bu yüzden ayrı bir kaba koyulmasını öneriyoruz.

Geri