Karadeniz Pet

yem markası hakkında

• Konbuyu başlatan Emrah ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
E

Emrah ÇETİN

Guest
lora vardı mırın kırın yiyorlardı. vitakraft aldım hiç yemediler. yemlikten geri döndüler o derece. hatta tüy dökmeye bile başladı dişi. muhtemelen yem yemediği için. şimdi de versele laga almayı düşünüyorum. yorum bekliyorum versele laga marka yem ile ilgili.

Tüy dökümü yemle alakalı değil bu dönem döküm dönemi ama versele laga iyidir

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Tüy dökümü yemle alakalı değil bu dönem döküm dönemi ama versele laga iyidir

teşekkür ederim. vitakrafttan neden bu kadar tiksinmiş olabilirler ki? öcü görmüş gibi kaçıyorlar yemlikten :) birde quik marka yem soracaktım. o nasıl sizce. versele lagayı da yemezlerse onu alırım :)

Rica ederim. Ama illa ki yiyeceklerdir aç kalınca bu kadar yem seçmezler versele laga hem uygun fiyat hem kaliteli onda ısrarcı olun çok sık yem değişimi de iyi olmaz bence.

bende birsürü yem aldım senin gibi değişik marka fakat hepsinin içindekiler aynı sarı darı kırmızı darı beyaz darı yulaf vs.. bir iki şey değişik birinde diyelim yulaf oluyor diğerinde galete unu vb.. şeyler ama özünde hep aynı şeyler

kısaca arkadaşında dediği gibi mecbur yiyecekler aç kalınca

Arkadaşım benim yem tecrübelerim;

Vitakraft Australian Yemliğe hiç yaklaşmadı(açlıktan ölecekti yemedi)
Versele-Lega Yemlikten dışarıya attı, yemedi
Garden Mix Ballı Çoğunu yemlikten dışarıya attı 1 çeşit darı bulup yedi
NaturePlan 3 gündür veriyorum çoğunu yiyor

Aç kalınca yer diyor herkes peki ne kadar aç kalmaktan bahsediyorlar anlamadım. Aç ne kadar yaşayabilir ortalama bir muhabbet kuşu?

Ben Vitakraft'ı denediğim zaman, Bir Cumartesi sabahı saat 09:00 gibi kafesi temizledim yemi koydum ertesi gün(Pazar) akşam saat 23:00 gibi eve geldim. Kafese baktığımda yeme hiç dokunmadığını gördüm. Hayvancağız beni görür görmez kafesin kapısına yapıştı. Önceki yeminden kalanlarla sitedeki tarife göre ballı kraker yapmıştım onu verdim krakere saldırdı resmen. Aç kalınca yer diye 1-2 gün daha beklemeli miydim soruyorum arkadaşlara, bilinçli mi söyleniyor gerçekten aç kalınca yer diye, aç aç 2-3 gün yaşayabilir mi bir muhabbet kuşu?

vitakraftın yoğun bir kokusu var oda içindeki bazı bitkilerden kaynaklanıyor belki hayvanlar onun için yemek istemiyorlardır
benimkilerde birgün yemediler onu ama açık yem vardı evde biraz onunla karıştırdım verdim
maşallahh artık hiç affetmiyorlar diyebilirim
versele lega da güzel ama vitakraft bana göre daha kaliteli geldi ve bunların içinde boyalı ekmek yok
championu da sevmişlerdi ama onda da boyalı ekmek var
benim tavsiyem kaliteli ile açık satılan yada daha uygun satılan yemleri karıştırarak verirseniz hem bereketli oluyor hemde hayvanlar çok seçmiyorlar
bende çok yem değiştim paylaşmak istedim :)

hocam quick marka çok iyi tavsiye ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

hocam ben bundan kullanıyorum hem uygun bence cok ıyı QUIK

Arkadaşım benim yem tecrübelerim;

Vitakraft Australian Yemliğe hiç yaklaşmadı(açlıktan ölecekti yemedi)
Versele-Lega Yemlikten dışarıya attı, yemedi
Garden Mix Ballı Çoğunu yemlikten dışarıya attı 1 çeşit darı bulup yedi
NaturePlan 3 gündür veriyorum çoğunu yiyor

Aç kalınca yer diyor herkes peki ne kadar aç kalmaktan bahsediyorlar anlamadım. Aç ne kadar yaşayabilir ortalama bir muhabbet kuşu?

Ben Vitakraft'ı denediğim zaman, Bir Cumartesi sabahı saat 09:00 gibi kafesi temizledim yemi koydum ertesi gün(Pazar) akşam saat 23:00 gibi eve geldim. Kafese baktığımda yeme hiç dokunmadığını gördüm. Hayvancağız beni görür görmez kafesin kapısına yapıştı. Önceki yeminden kalanlarla sitedeki tarife göre ballı kraker yapmıştım onu verdim krakere saldırdı resmen. Aç kalınca yer diye 1-2 gün daha beklemeli miydim soruyorum arkadaşlara, bilinçli mi söyleniyor gerçekten aç kalınca yer diye, aç aç 2-3 gün yaşayabilir mi bir muhabbet kuşu?

versele laga yı aldım dün yiyorlar. dediğin için dikkat ettim dışarı atıyor mu diye birkaç tane tohum var evet atmış ama çok az. yiyor sonuçta. buna devam ederim artık. senin versele laganın tamamını mı attı dışarı

Versele-Laga'yı verdiğimde hiç yem kabuğu görmedim. Bütün yemleri yemlikten dışarı atıyordu.

Şimdiye kadar markette satılan yemleri pek iştahla yemedi bizimki de. O markaları biliyorsunuz. Onların dışında, Natur Plan kabuksuz yedi bir dönem, veteriner tavsiyesi üzerine... Çok bayıla bayıla yemedi. Ardından Wunder Vogel aldım, soluk almadan, iştahla yedi. Öyle olunca iki paket daha aldım. Yanında bir de kiki max almıştım. Kiki max'ın değerlerine bakınca daha sağlıklı bir yem gibi görünüyor(Yağ oranı düşük, mineral oranı yüksek.). Yalnız, dediğim gibi Wunder Vogel'i daha bir iştahlı yiyor hayvan. Kiki max 'ın dibinde kalanlar da galiba biraz nem kapmıştı, yerken çıtırdamıyordu ve hayvan biraz uğraşıyordu yerken.

Ben yurtdışından getirticem arkadaşıma ZuPreem veya Kaytee hangisi daha iyi bilen duyan var mı... Bir de bu yem konusunda aydınlatıcı bilgiler verebilecek bizi yönlendirebilecek bilgisi olan var mı sitede...Herkes birşey söylüyor karışıyor iyice. Aç kalınca yeme meselesi mesela. Belki hayvan çok inatçı ölme pahasına da olsa yemi yemek istemiyor o zaman ne olacak :)

arkadaşlar yemleri kafanıza çok takmayın bi kaç yem markası alın deneyin en çok hangisini kuşunuz beyndiye onu yedirin am beğndiği yemnin içindekiler kısmına bi göz atın çok şişirici malzemeler oolmasınn :)

bu yazdıklarınızın çoğu bursada yok wunder vogel tropifit vs...
bu arada vitaking nasıl dır bilen duyan varmı.

Su an quik kullaniyorum. Yakinda verse lagaya gecicegim. Ikisini bir karistirarak mi vereyim yoksa direk verse legaya mi geciyim?

Karışımı bilmiyorum ama versela laga her yönden zengin çeşitiliiğe sahip bir yemdir.

Versele Laga'yı tavsiye ederim..oldukça iştahlı yiyor benim kuş..hem içinde diğer markalarda meyveli diye tabir edilen boyalı ekmekler de bulunmuyor..tabi her kuş aynı yemi sevecek diye bir durum da yok bunu da göz önünde bulundurmak lazım :)

ben güvendiğim aktardan taze olduğuna emin olduğum sade akdarı ile sarıdarıyı karıştırıp alıyorum kuşlar seve seve yiyorlar. yarı yarıya daha ucuz.

yapmış olduğum yorumu düzeltiyorum, kendimden yola çıkmıştım ama toplu alımda çuval fiyatları çok uygunmuş

Son düzenleme:
Geri