Karadeniz Pet

Yem saati

grand ahmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar çok acayip birşey soracağım kuşların yem yeme saatini nasıl değiştirebilirim yani yaz tatili nedeniyle ben kuşlara fazla dikkat etmedim önceden saat 8 9 ve akşam 7 8 de yem yerlerdi arada bi 12 de yerse yerdi şimdi ben de geç yattığım için bakmadım ama gece 11 de yem yiyorlar ışık kapalı olunca yiyemiyor acıkınca titriyor birşey olur diye korkuyorum bunu nasıl duzeltebilirim

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir muhabbet kuşu doğal ortamında akşam olduğunda da yemek yiyemez.Bu gayet normal.Sabah ihtiyacını karşılar,akşam uyur.Olması gereken de budur.İnsanlar için de bu gereklidir.
Yem yeme saati diye bir şey yok.Kuşun ne zaman kafasına eserse gider yemini yer gündüz.
Titremesinin nedenini bence yemde değil başka şeylerde aramalısınız.Çünkü alakası olmayan bir sebep bu.

Ama sabah ne kadar uğraşsam yemiyor illa gece yiyecek başka zaman titremesi olmuyor ac kalmasından korkuyorum bir tane kuşu mu kaybettim ona üzgünüm hala

Ama sabah ne kadar uğraşsam yemiyor illa gece yiyecek başka zaman titremesi olmuyor ac kalmasından korkuyorum bir tane kuşu mu kaybettim ona üzgünüm hala

Anlamıyorum yani akşam siz nasıl yediriyorsunuz ?
Bırakın kendi haline.Kendi acıktığında o yiyecektir.İçgüdüsel olarak bunu yapmak zorunda.
Bu kadar herşeyi takmayın kafanıza rica ediyorum.
Bırakın bir akşam yemesin.Sabah yemek zorunda kalır.Yem yemesi düzene girer.
Kimse açlıktan ölmez.

Titremesi farkli bir nedendendir siz gec yatiyorsunuz gec kalkiyorsunuz hava hafif aydinlaninca kahvaltilarini yaparlar sizi saati beklemez bilmezler yem 24 saat mevcut degilmi acıkinca yer kus dedigin saati öğünü ne bilsin :D

Geri