petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa DAĞ tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafa DAĞ

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Kuşumu aldığım zaman açık yem hediye etmişlerdi. 4 ay sonra o yem bitti. Versele-Lega marka yem aldım didikledi ama yemedi, Vitakraft Australian aldım yemliğe bile yaklaşmadı(SKT:11.2014)belki aç değildir diye düşündüm kafesi temizledim yemi koydum 1 gün sonra baktımki hiç yememiş. Zamanla zayıfladığını ve renginin solduğunu fark ettim. Eski yeminden kalanlarla sitedeki tarife göre ballı kraker yaptım da 1 haftadır sadece onunla besleniyor. Eski kilosuna yaklaştı ve rengide eskisi gibi güzelleşmeye başladı. Geçenlerde Garden Mix diye ucuz bir yem aldım onunda içinden seçip seçip bir çeşit darı yiyor. Marul, elma falanda yemiyor. Bu kuşa ne yemi alacağımı ne yedireceğim şaşırdım.

Başından böyle bir durum geçmiş arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

2. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben Garden Mix kabuklu veriyorum.Gayet de memnunum çiftim afiyetle yiyorlar.2. oldu bu yem paketi.Ve artık hep bunu kullanacağım.Fakat bir de ballısı varmış galiba bir de onu deneyeceğim.Kuşunuz neden yemiyor anlamadım.Umarım bu probleminizden kurtulursunuz.Bir süre o yem dursa aç kalacağı için yer mi acaba?

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuş çok sağlıklı gözüküyor.
    Güzel bir dişi maşallah.
    Ben zamanla yeni aldığın yemlere alışacağını düşünüyorum. Aldığın yerden tekrar isteme şansın varsa elidekilerle azar azar karıştırarak verebilirsin.

4. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    aç kalınca yer mustafa didiklemesi yemlikten yemlik değiştir aynı yemi yerler

5. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    dostum o acık yemden al 1 paket daha sonra yedirmek istedigin yeni yemle harmanlarayarak ver kuslara bir anda yem değişikliğini her kus kabul etmez zamanla oranı artırark ver kusa

6. Mustafa DAĞ

Beğenileri:
    0
    Dediğiniz gibi açık yeminden alıp harmanlayarak deneyeyim bakalım ne olacak.

7. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aslında açık yem pek sağlıklı değil.Açıkta olduğu için kirleniyor ve tozlanıyor, ayrıca bazıları pek de vitaminli olmuyor.Fakat yapacak bir şey de yok öyle yapın madem.

8. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ben bir kaç çeşit yemi karıştırdım bunlar içinde vitakraft kiki max garden mix champion var

Sayfayı Paylaş