Karadeniz Pet

yem,tünek,mama,gaga taşı,kemik ?

• Konbuyu başlatan Hasan YİLMAZ
  • Başlangıç tarihi
H

Hasan YİLMAZ

Guest
herkese iyi akşamlar arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

1.sorum:muhabbet kuşu için üretilen en kaliteli yem hangisidir hangisini öneririsiniz paket yemlerden hangi marka?

2.sorum:tünek seçimim yaparken plastikmi alım tahtamı hangisi daha sağlıklı?

3.sorum:gaga taşı nasıl olmalı yada hangi marka.

4.sorum:balık kemi olarak neyi önerirsiniz hangisi daha sağlıklı ve kaliteli.

5.sorum:vitamin olarak suyuna düzenli olarak hangisini koymalıyım üretim sürecinde hangisi daha faydalı olur.

6.sorum:mama konusunda baya sıkıntılıyım form ve diğer sitelerde baya araştırma yaptım çok değişik mama tarifleri var yemek hazırlamaktan bile zor olanlarda var sadace iki kuş için kolay pratik ve dayanıklı mama nasıl yapılır.

7. sorum: şimdi bu vitamin,mama,balık gemiği,gaga taşı hepsini birlikte kafese koydugumda kuşa bir zarar veririmi yada nasıl bir aralıklarla kulanmalıyım.

son olarakta üretim ürecinde nasıl bir yol izlemeliyim

1.Champion yemler iyidir
2.tahta tünek
3.gaga taşı markası bilmiyorum
4.mürekkep balığı kemiği hakkındada bir düşüncem yok
5.apex mineral çözelti aldım ben memnun kaldım
6.Petshoplarda hazır mamalar var.
7.Zarar vermez bence
Kuşları çok dışarı çıkarmayın eğer eş tuttuysa işi onlara bırakın :)
Yardımcı olduysam ne mutlu bana

1-alacağınız yerde bi bakın iyisini alın
2-Tahta tünek daha sağlıklıdır.
3-fark etmez heralde ben Petgrup kullanıyorum.
4-alacağınız yerde bi bakın iyisini alın
5-DeepFix Multivitamin tavsiyemdir birsürü vitamin içeriyor.
6-araştırın yada hazır mama alın.
7-hayır zarar vermez.
8-onları fazla rahatsız etmeyin kuşlarınızı sağlıklı besleyin.
Benden bu kadar.

herkese iyi akşamlar arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

1.sorum:muhabbet kuşu için üretilen en kaliteli yem hangisidir hangisini öneririsiniz paket yemlerden hangi marka?

5.sorum:vitamin olarak suyuna düzenli olarak hangisini koymalıyım üretim sürecinde hangisi daha faydalı olur.

6.sorum:mama konusunda baya sıkıntılıyım form ve diğer sitelerde baya araştırma yaptım çok değişik mama tarifleri var yemek hazırlamaktan bile zor olanlarda var sadace iki kuş için kolay pratik ve dayanıklı mama nasıl yapılır.

7. sorum: şimdi bu vitamin,mama,balık gemiği,gaga taşı hepsini birlikte kafese koydugumda kuşa bir zarar veririmi yada nasıl bir aralıklarla kulanmalıyım.

1-Paket yem olarak cevap veremeyeceğim onların en sağlamında bile sakatlıklar olabiliyor.Şu zamana kadar açık olarak yem toptancılarından aldım bir sıkıntısını da görmedim.Bravo b302,deli nature ve şuandada natural marka yem kullanıyorum.Değiştirmemin sebebi sadece fiyatları ile alakalı.

2-Tabiki tahta...

3-Şu son 15 gündür üretici bir abimizin yapmış olduğu okaliptus içerikli gaga taşını kullanıyorum,açıkcası eskisine nazaran kuşlar daha çok sevdiler.

4-Kalamar kemiği olarak vitakraft önerebilirim.Başlıca özelliği kararmamış olmasına dikkat edeceksin.Sahil kesimine yakınmısın bilmiyorum ama kendinde toplayabilirsin oralardan.(Dezenfekte işlemi yaparak tabiki)

5-Vitamin olarak süpervit önerebilirim,içerisinde gereken bütün vitaminlerin yanı sıra kalsiyum ve folik asitte mevcut.Ben haftada 2 gün veriyorum aralıklı olarak.Başka türlü kürler uyguladığım için.Sen bunu 3'de yapabilirsin bir gün vit- birgün temiz su gelecek şekilde.Birazda sana ve kuşlarına kalan bir uygulama kendine uygununu bulacaksın...

6-Cede mama alabilirsin 4 kg lık kutudaydı en son ama 1 kg paketleride satılıyordu,yumurta ve havuç ile nemlendirip verebilirsin.1 kg paketi de kavanoza koyup buzdolabına koyabilirsin.Uzun süre dayanır...

7-Hepsi birlikte genel anlamda zararı olmaz.Gaga taşı ve kalamar kemiğinin hiçbir zararı olmaz onları ele.Mama ile vitaminli suyu aynı güne denk getirme bence kuşlara ağır gelmesin alışana kadar...

8-Üretim sürecinde rahatsızlık vermeyin,sakin ve sessiz bir yerde olsunlar.Normal olarak mama,yem,su takviyelerini yapıp geri kalan işi onlara bırakın zamanı gelince mutlaka üretime geçeceklerdir.

1. Mavi Boncuk, Bonnie.
2. Kesinlikle tahta.
3. Gaga taşı markası aslında pek önemli değil evcil hayvan mağzasından en kaliteli olanı seçersiniz fiyat bakımından.
4. Kalamar yada mürekkep balığı kemiği ikisi de sağlıklı.
5. Avisol, Sera.
6. http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/muhabbet-kusu-icin-mama-227.html
7. Hiç bir sorun olmaz. Yalnız benim önerim vitamini sürekli kullanmayın sadece tüğ dökümlerinde hastalığın da. Hasta olmadığı dışında ayda 1-2 haftada bir suluğuna damlatın.

1. Mavi Boncuk, Bonnie.
2. Kesinlikle tahta.
3. Gaga taşı markası aslında pek önemli değil evcil hayvan mağzasından en kaliteli olanı seçersiniz fiyat bakımından.
4. Kalamar yada mürekkep balığı kemiği ikisi de sağlıklı.
5. Avisol, Sera.
6. http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/muhabbet-kusu-icin-mama-227.html
7. Hiç bir sorun olmaz. Yalnız benim önerim vitamini sürekli kullanmayın sadece tüğ dökümlerinde hastalığın da. Hasta olmadığı dışında ayda 1-2 haftada bir suluğuna damlatın.

tüm sitelerde yaptıgım araştırmalardan çıkardıgım ortak kararlar.
1.Bonnie yem
2.tahta tünek
3.gaga taşını üreten biri var sanırım adam özel üretim yapıyormuş herkes oradan alıyor bende alacam.
4.vitakraft marka kemik
5.net karar alamadım herkes bu konuda karasız.
6.mecvuren haftada 3 kere hazırlayacan :D ilğilerine göre zengileştirme.
7.vitamin haftada bir mama hafta 3 kemikle gaga daşı hep kalcak zaten.

ha bide kuş kumu nasıl kulanıyor :D ?

tüm sitelerde yaptıgım araştırmalardan çıkardıgım ortak kararlar.
1.Bonnie yem
2.tahta tünek
3.gaga taşını üreten biri var sanırım adam özel üretim yapıyormuş herkes oradan alıyor bende alacam.
4.vitakraft marka kemik
5.net karar alamadım herkes bu konuda karasız.
6.mecvuren haftada 3 kere hazırlayacan :D ilğilerine göre zengileştirme.
7.vitamin haftada bir mama hafta 3 kemikle gaga daşı hep kalcak zaten.

ha bide kuş kumu nasıl kulanıyor :D ?
Kuş kumunu ayrı bir yemlikte kullanacaksınız, kuş kumu kuşun yediklerini sindirilmesinde işe yarar yem kadar yararlıdır.

tamamdır onuda veririm ozman şimdi kafamda bakım aşamasında nasıl bir yol izleyecegim oluştu gibi vitamin olayınıda çözersem tamamdır :D

1.sorun:Bonnie,Bravo 302,Witte molen,Quik

2.sorun:Tahta

3.sorun:düz olanlarından

4.sorun:pelagos

5.sorun: Deep fix,Avisol(max suluktaki ömrü 8 saat)

6.sorun: http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...e-size-firsat-resimli-mama-anlatimi-1636.html (max 8 saat kafeste ömrü.)

7.soruya hitaben: vitamini 8 saat sonra taze su ile değiştir.kalamar kemiği ve gaga taşı sürekli durabilir. kuş kumu kullan ayrı yemlikte.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri