Karadeniz Pet

Yem üfleme makinem (deneme)

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar öncelikle ben üretici değilim ama bir çok onuda sitede gördüğüm için yem üfleme makinesi yapma ihtiyacı hissettim kendimde :). tek bir muhabbet kuşum var, akıllı yemlik büyük oranda yemle kabuğunu ayırsada yinede illaki düşüyor yemler içine. ve üretici olmadığım içinde küçük mobil birşey yapmak için kolları sıvadım:) başarılı oldum sayılabilir.

malzemeler;
1 bozuk bilgisayar kasa güç kaynağı ( power supply)
1 tornavida
1 bant
1 karton kutu.

kesip biçme işlemlerinde sonra bu çıktı ortaya; ( tek sıkıntım fan yavaş dödüğü için üfleme yapmıyor. onuda saç kurutma makinesiyle üfletiyorum. bu konuda fikir verebilirseniz sevinirim.
wzMX7K.jpg

K6NO0K.jpg

wODg4e.jpg

iyi fikir gerçi senin fazla kusun olmadigi icin sana pek lazim degil her seyin tamam sadece 10-20 tl arasinda fan alıp koyarsaniz isiniz hallolur elinize emeğinize sağlık

Bu tür fanlarla zor olur sanırım bu tür bir sistem. Salyangoz fan tarzı yada aspiratör tarzı b,raz daha yüksek devirli fanlar daha rahat iş görecektir diye düşünüyorum.

valla eğer geçerçekten hobi ve zaman geçirmek için yapanlar için geremeyen bişey ama ticaretini yapanlar için güzel bişey...

Benim biraz elektroniğe merakım olduğu için yerimde duramadım görünce bir kaç kişinin daha büyük yaptıklarını ben daha küçüğünü yaparım dedim. ama işe yaradı bir torba yem ve kabuk karışımından yemleri ayırıp yemliğe döktüm sadece merak.

acaba bu fana 220 volt versem ?

doğurdur dostum iyi yapmisin bu işin ticaretini yapabilirsin ilerde coğu petshop cular üretim hanelerine alabilir mesela...

fana 220 volt veriirsen erir evi bile yakabilirisin aman uzak dur

Aman 12 volt luk fana 220 verirsen direk patlar zaten. :D

Projede bir sıkıntı yok. Gayet güzel ve geliştirmeye açık bir proje aslında. Belki daha bile ufaltılarak daha kullanışlı ve işlevsel bir hale getirilebilir. En azından evinde bir iki kuş besleyen arkadaşlar için faydalı olabilir.

Fan olarak 12 yada 24 voltluk salyangoz fan bulup deneme yapmak lazım. Mevcut fandan çok daha etkili çalışacaktır.

fana 220 volt veriirsen erir evi bile yakabilirisin aman uzak dur

fanın üzerindeki ac ve ya dc 12 volt ona bakmamıştım. ona bakmadan 220 volt vermem zaten. :)

220volt fan almayı düşünyorum hiç değilse hızlı döner üfleme

yafa 8 tl ye saç kurutma makineleri var resistansının iptal edip kullancam. ama asıl amacım mobil olsun ne kadar ufak o kadar iyi(n en azından benim için).

bu deneme sürümü diyebilirim. asıl yapacağım aynı boyutta yada daha küçüğü ahşaptan olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 16:27 --

Aman 12 volt luk fana 220 verirsen direk patlar zaten. :D

Projede bir sıkıntı yok. Gayet güzel ve geliştirmeye açık bir proje aslında. Belki daha bile ufaltılarak daha kullanışlı ve işlevsel bir hale getirilebilir. En azından evinde bir iki kuş besleyen arkadaşlar için faydalı olabilir.

Fan olarak 12 yada 24 voltluk salyangoz fan bulup deneme yapmak lazım. Mevcut fandan çok daha etkili çalışacaktır.

salyangoz fan nasıl birşey bulamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:28 --

doğurdur dostum iyi yapmisin bu işin ticaretini yapabilirsin ilerde coğu petshop cular üretim hanelerine alabilir mesela...

apartmanımızda bir üretici var bodrum da üretiyor ben projemi tamamlayıp ona gösteriyim belki ilk siparişi alırım :)

26365100114514113365042401bi6.jpg

Bu şekilde bir fan salyangoz fan. Üflemesi oldukça yüksek diyebilirim. Bende bir dönem 220 fan vardı ama üflemesi 12 voltlukla aynı idi. Alırken deneme şansınız olursa deneyin. Sonra boşa para vermiş olmayın.

26365100114514113365042401bi6.jpg

Bende bir dönem 220 fan vardı ama üflemesi 12 voltlukla aynı idi. Alırken deneme şansınız olursa deneyin. Sonra boşa para vermiş olmayın.

şimdi bunu söyleyince siz acaba bendeki fanda sıkıntımı var dı diye düşünmeye başladım çünkü 12 volt bağladım çok az üflüyordu tozu bile yerinden zor hareket ettiriyordu önce başka bir fanla deneyeyim ben eğerki olmaz ise salyangoz fan düşüneyim fiyatlarıda uygun sanırım

Uçuk fiyatlı değildir. 10-15TL arasıdır maksimum.

benim mutlaka böyle bişeye ihtiyacım var