Karadeniz Pet

Yem üfleme makinesi

Serkan KILINÇ

Paylaşımcı Üye
KENDİ ÇABALARIMLA YEM ÜFLEME MAKİNESİ YAPMAYA KARAR VERDİM DAHA ÖNCE İLLAKİ YAPAN OLMUŞTUR BANA BENDE KENDİ PROJEMİ PROJEYİ ÇİZDİM TAHTALARI VİDALARI YAPIŞTIRICIYI HAzIRLADIM TEK EKSİĞİM FAN KALDI FAN ALIR ALMAZ YAPMAYA BAŞLICAM SİZNE NASIL OLMUŞ PROJE VE FAN KAÇ WAT OLMALI ACABA İDEAL OLARAK .:):):):):):):):):):):)

http://i.hizliresim.com/RbEWMZ.png

http://i.hizliresim.com/W6WN5P.png

Son düzenleme:
12 V adaptörle çalışması şart bende yapacaktım boş verdim forumdan biri yapmıştı illa 12 V olcak diyordu 10 ile denemiş olmamış :)

Bende kartondan yapmıştım bi ara iyi oldu ama fan küçüktü attım çöpe :D

bu arada yaptınız mı makineyi yapmadıysanız nalburdan pleksi oluyor cam gibi plastik onlardan yapabilirsiniz ben o şekilde yapacaktım ama fiyatını hiç hatırlamıyorum :)

dostum ole bı deneyımım yok ama bence fan hızını ayarlamak ıcın ayarlı anahtar kullanırsan daha verım alırsın gıbı gelıyor

yarın nalburdan alırım pleksiyi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:54 --

dostum ole bı deneyımım yok ama bence fan hızını ayarlamak ıcın ayarlı anahtar kullanırsan daha verım alırsın gıbı gelıyor

ayarlı anahtarı nerden bulabilirim

Son düzenleme:
elekrıkcılerde bulunur bulunur sanırım hatta bozulmus eskı ev aletlerınden elektronık esyalardan bıle cıkartılabılır

ne demek dostum ama yaparsan foto beklerız merak ettm dogrusu nası bıse olacak

Fanı biraz yukarı doğru açılı yap
bide
pc kasa fanı kullanacaksan
12v
fakat şu masa üstü fanlar varya serinlemek amaçlı
usb çıkışı ile çalışan böyle bişeyle yapacaksan
telefon sarz cihazları varya kablosu çıkan
dişi usb oluyor ya anlatabildimmi
öyle bi cihazla şebeke elektriği
ile calistirabilirsin

yarın bi aksilik çıkmazsa yapıcam inşallah

Malzeme almadıysanız naturbird'den 80 liraya hafta sonuna özel, kargo da dahil, ben 1 sene önce 25 tl'ye mdf kestirdim, 25 tl'ye fan aldım ve kendim yaptım ama pek verimli olmuyor, etrafa saçılan kabuk ve yemlerde cabası, bugün naturbird'den sipariş verdim...

Malzeme almadıysanız naturbird'den 80 liraya hafta sonuna özel, kargo da dahil, ben 1 sene önce 25 tl'ye mdf kestirdim, 25 tl'ye fan aldım ve kendim yaptım ama pek verimli olmuyor, etrafa saçılan kabuk ve yemlerde cabası, bugün naturbird'den sipariş verdim...

Tahtalari tanidik bi marangozdan bedavaya aldim malzemelerin hic birine para vermrdim fakat fana para vericem sade yinede verdiginiz bilgiler icin cok saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

Fanı biraz yukarı doğru açılı yap
bide
pc kasa fanı kullanacaksan
12v
fakat şu masa üstü fanlar varya serinlemek amaçlı
usb çıkışı ile çalışan böyle bişeyle yapacaksan
telefon sarz cihazları varya kablosu çıkan
dişi usb oluyor ya anlatabildimmi
öyle bi cihazla şebeke elektriği
ile calistirabilirsin

Makineyi yaparken verdiginiz bilgileri kullaniçam sag olun

Son düzenleme: