petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem ve Mama konusunda yardımm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Arkadaşlar Çikoya bugün Akıllı yemlikle birlikte vitakraft yem aldım 20 liraya bide Mama alalım dedik yemi koydum akıllı yemliğe fakat yemiyor ordan mamaylada pek arası yok yemiyor. Ne önerirsiniz ne yapabilirim bu durumda ??

2. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    yemliğe alışınca yer kardeş

3. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Peki mama dostum?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Mamayı direk mi verdin önüne?
    Nemlendirip vermen gerekiyor.
    bir miktar havuç rendeleyip karıştırabilirsin.
    Forumda mama diye arattır milyon tane başlık gelecek onlardan bakabilirsin.

5. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    o konuda bir bilgim yok kardeş

6. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vitakraft Avustralian biraz ağır yem.Bizim kuşlarda pek yanaşmadı o yeme.Versele laga yı daha çok sevdiler.

7. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Evet direkt verdim nemlendirmek gerektiğini bilmiyordum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

Aç kalınca yer sanırım ama ağır derken? Kuşa zarar verecek türden mi bu yem?

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Birşey olmaz Mustafacım.. Yemin ağırı hafifi olmaz. Yemliğe alışınca yer merak etme.

9. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Çok sağol levent ve tabi ki diğer arkadaşlar

10. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    akıllı yemlik tavsiye etmem bir süre sonra yem kabuklarından dolayı tıkanır ve kuş aç kalır. bunun yerine silo yemlik tavsiye ederim.. ayrıca mama olarak cede seçmek en iyisidir. biraz pahalı bir markadaır ama en iyisi budur. mamanın içine biraz havuç biraz yumurta ve birkaç dal maydonoz doğrayıp harmanlarsan kuşlar daha bir iştahla yiyeceklerdir.. bunun dışında kuşum zayıf diyorsan kırmızı pancar da koyabilirsin. diğer yeşillikleri tavsiye etmem kuşta gaz yapar..

yem seçimine gelirsek piyasada birçok karışık yem bulunmakta.. ben birçoğunu denedim ama en iyisi kendi mixlediğiğn yemlerdir. ama kuşlarından ayrı bir yemlikte akdarıyı eksik etme zafyıfsa aspur da verebilirsin bunun dışında eğer yavruysa dal darı as bir tane kafese. biraz pahalı bir darıdır.

http://www.petsiparis.com/images/products/00/91/41/9141_buyuk.jpg

bu linkte fotoğrafını görebilirsin..
    ayrıca kuş yumurtlama aşamasına geliyorsa mamasına çok az sübye kemiği rendele

11. Sinan ÇELİK

Güzel bilgiler fakat akıllı yemlik konusunda yanıldığınızı düşünüyorum ben 2 yıldır kullanıyorum ve daha iyi bir yemlik görmedim. Akıllı yemlikte 2 bölme var kuş yemi ilk bölmeden aldığında kafasını geri çekip yemek zorunda kaldığından çöpler 2. bölmeye dökülüyor ve altta çöp haznesinde toplanıyor. Daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

12. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    bende bi tane kus var.. kafasını normal yemligin icine daldırıyor.. resmen kafasını 180 derece yemligin icerisinde ceviriyor.. yemleri hep ızgaraya döküyor.. bu konuda emin degillim akıllı yemlik alıp almama konusunda.. kızartıp yiyecem bu kusu :)

Sayfayı Paylaş