petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem ve vitamin tavsiyesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Toprak Akalın tarafından 7 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Kuşum daha çok küçük, kanatları tam değil kuyruğu yok ve kullandığım yemin sadece darılarını yiyor. Çok aç ise buğday yiyor. Yemin markası champion ama içinde boyalı ekmek olduğu için değiştirmek istiyorum. İçinde kızıştırıcı bulunmayan (daha dişi almayı düşünmüyorum) boyalı ekmek bulunmayan (hepsi tohum olursa harika olur) kaliteli bir yem markası önerebilir misiniz? Ayrıca vitamin önerisi de alabilirim kuşum çabuk formuna kavuşsun istiyorum da.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    yem vitakfart kullanın en kaliteli yemdir vitamin avivit önerimdir cok paran vara sera ürünleri alın

3. Toprak Akalın

Bence balik yemlerim ve masraflarimin yaninda kus yemi falan küçük kalir gibi geliyor. Normal bir yerli kus (büyüklük olarak) bir pakedi kaç günde bitirir?

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    valla öyle denemez yem döken kus var hepsini yiyen var secen var tahmini 20 30 gr yer 1 kus günde

5. Toprak Akalın

Ortalama 15 günde bir paket dersek, çok da masrafli olacagini sanmam. Vitamin devamlı kullanilmiyor değil mi?

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    evet haftada 2 gün verseniz yeter vitamin verince suyunu öbür gün değiştirin ama 1 günden fazla vitaminli su kalmasın

7. Toprak Akalın

İnternette bulamadım da sera vitaminin fiyatları ne kadar?

8. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    20 30 lirası juan pette vardı en son 15 ml olan kus vitamini gittigidyordada var

9. Toprak Akalın

Pekala avivit toz vitamin ve vitakraft alıyorum. Ayrıca kuşa başka şeyler yedirmeyi nasıl alıştırabilirim? Sebze meyve gibi.

10. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    kuşlarıma başka şeylerde yedirmek istediğimde; karşılarında ağzımı şapırdatarak yiyorum ve sonra onu yemek için çıldırıyorlar :) deneyin belki sizin kuşunuzdada bu yöntem işe yarar inşaallah..

11. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    ben yeşilik verme taraftarı değilim kusa belki elma yerken cok azda ona verebilirsin kafese asarsan kemirir oda kuslara yumurta maması verilir mama güzel takviyedir besin acısından forumda anlatılıyor güzel tarfiler var

12. Toprak Akalın

Mama da yemiyor ki kerata. Elma verdim muz verdim bakmadı bile, değil mamayı yeminde darı dışında bir şey yemiyor hayvan.

13. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Ben versele laga prestige marka ürünü kullaniyorum. Gayet guzel. Dost petshop var ordan toptan aliyorum. Kuş stresli ise vitalmax var onu ver. Vitamin avivit iyi.

14. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    daha yavruymuş kusunuz bu zamanlarda aspur verın sadece

15. Toprak Akalın

Vitakraft ve avivit sipariş ettim. Buradaki pet shopta vitakraft 22.5 lira sizce normal mi?

16. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yem olarak versele laga ve vitakraft vitamin olarakta sera kullan

17. Toprak Akalın

Vallahi avivit sipariş ettim sera bulamadım

18. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1