Karadeniz Pet

yem yemede azalma ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
merhabalar. son günlerde dikkatimi çeken bir şey var kuşlar eskisi kadar yem yemiyorlar. mesela 1 hafta giden yem şimdi 10 gün gidiyor.

yazın hiç kuş beslemedim. acaba sıcaklar onları da etkiliyor olabilir mi ?
bu arada yemlerini değiştirdim beğenmediler de mi yemiyorlar dicem ama önceki yemlerinde kabuk kısmında yemedikleri siyah şeyler birikiyordu bunda hiç aşağı atmıyorlar.

bir de son bir şey daha. 8 aylık dişi kuşum 2 gündür ishal hareketleri yavaşladı yem yemiyor su içmiyor ayrı kafese aldım. daha önceden de ishal oldu ama şimdiye kadar düzelmişti. dışkısı sıvı ve çok koyu yeşil yaprak gibi. aspur koydum, pirinç lapası koydum yese düzelcek belki ama yemiyor. bunun için ne yapmamı önerirsiniz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:38 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

fikir sahibi arkadaşlar yok mudur ?

Yem değişikliği büyük sıkıntı bundan dolayı yapabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sıcaklar başladı veya bir rahatsızlık vardır

Sıcaklar başladı veya bir rahatsızlık vardır

sıcakların etkisini düşündüm bende ama etki ediyor mu onu da bilmiyorum. daha önce yaz sıcaklarında hiç kuş beslemedim kışın başladım beslemeye. sıcaklık etki eder dimi öyleyse ?
peki nasıl bir hastalık söz konusu olabilir ? kuşlardan sadece bir tanesi ishal iki gündür.

Resim çekip yükleyin

Geri