Karadeniz Pet

Yem Yemiyor

Berna Gök

Paylaşımcı Üye
Yeni kuşum dünden beri yem yemiyor. Dün aldım kuşumu. Yem yemedi gazeteye biraz serptim. Yemedi. Yemi kafesin içine taktım yine yemiyor. Kenarına çıkıyor. Ama yemiyor. Elime koysam yer mi ? Yada nasıl yedirebilirim ?

Yeni kuşum dünden beri yem yemiyor. Dün aldım kuşumu. Yem yemedi gazeteye biraz serptim. Yemedi. Yemi kafesin içine taktım yine yemiyor. Kenarına çıkıyor. Ama yemiyor. Elime koysam yer mi ? Yada nasıl yedirebilirim ?

nerden aldın nasıl aldın kımden aldın kaca aldın merak ettım petshop demeyın sakın

Muhabbet kuşları yeni bir ortama girdiklerinde, yeni bir kafes, yeni bir oda, yeni bir yaşam alanı veya sürüden ayrıldıklarından genel olarak belirli bir zaman yem yemezler, hatta su bile içmezler, normal bir durumdur bence, strese girdiğini düşünüyorum, açılır bugün yarın...

Yem kırdığından eminseniz yeni geldiği için yapıyordur.

Yem kıramayacak küçük değil. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:47 -->-> Daha önceki mesaj 01:45 --

Gazeteyi çıkartıp baskısız bir kağıt koymalısın.
Kafes tabanına yem serpin ayrıca yemlikleri de takılı dursun.
Fotoğrafını da eklersen bakalım. İlk birkaç gün ortama alışık olmadığı için yem yemeden durular. Rahatsız etmessen daha kolay alışır.

Henüz hiç kimseye alışmadı açıkcası.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:48 -->-> Daha önceki mesaj 01:47 --

nerden aldın nasıl aldın kımden aldın kaca aldın merak ettım petshop demeyın sakın

Petshopdan aldım. Ama bildiğim üretici yoktu. Elimde bir kuş vardı 20 tl aldılar üzerine 15 tl fark verdim.

yeni kuşlar ortama alışana kadar durgun hareketsiz olabilir gerektiğinde yemini yiyecektir

Ortama alışsın zamanla yiyecektir inşaallah güle güle besleyin

Geri