Karadeniz Pet

Yem yemiyor

JaceLence

Yeni Üye
Merhaba sadece dal darı yiyor versele laga aldım yemiyor gold wings aldım yemiyor eurogold aldım yem yemiyor kanarya yemi aldım onuda yemedi yavru muhabbet yemi aldım rahat yer diye belki onuda yemedi hareketlide bir kuşum var bi sıkıntısıda yok anlamadım. Bazen kafesın altında uyuyor. sadece dal darı hafif kepek ekmeği veriyorum üzüm meyve falan yiyor napabilirim?

Son düzenleme:
Daha yeni aldıysanız normaldir. Siz yemleri koyun yemliğe acıkınca illaki yer. Bu kadar yem ona yıl yeter hatta :D Eğer yeni almadıysanız hasta olabilir. Dışkıya bakmak gerek.

4 senelik kuşum :):) Dışkısıda normal. Yok napsamda yemiyor etmiyor yem dal darı yiyor yerindede durmuyor bazen aşağıda uyuyor anlamadım.. Konuşuyorda.

Aşağıya inmesi kötü bir durum. Hastalığı ilerlemiş olan kuşlar tünekte duramadığı için aşağıya inerler ancak bazı kuşlar alışkanlık edip aşağıda vakit geçirirler bu da çok zararlıdır. Aşağıda gördüğünüz vakit kovalayın. Mantar vs bakteriyel hastalık oluşabilir. Bigün boyunca dal darı vermeyi kesin. Bir tane yemliğe aspur bir tanesine de normal yem koyun. Tüneğin kenarlarına asın. Acıkınca illaki yiyecektir. Hep daldarıyla beslenmesi ilerde sorun yaratır. Tek tip beslenmeden dolayı vitamin protein vs birsürü yetersizlik oluşabilir.

Aspur derken kanarya yemi dimi tüneğin kenarlarına koyuyorum yemiyor 4 çeşit yemini ayrı ayrı yemliklere koydum tüneğin yanına yemedi.Biz ne yersek onu yemek istiyor zaten şuan strese bağlı antibiyotik tedavisinde veteriner mamayla besleyin dedi yavaş yavaş toparlamaya başladı ama yem sıkıntısı kaldı bitek.

Son düzenleme:
Geri