petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem , yuva aklıma takıla sorular

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve #Samet tarafından 20 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. #Samet

#Samet New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle yem olarak ne önerirsiniz?Ancak yakınımda 3 adet kuscu var ve sadece Quık marka yem var.
    İkinci olarak dişi kuşum yuvalığa girince korkudanmı ayağı kaydığındanmı bilmiyorum yuvanın içinde hızlı hareket ediyor talaşlar etrafa saçılıyor ne yapmam gerek :confused:

2. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Yem olarak en iyileri Versele Laga ve Vitakraft ama Quik de iyi markadır.O kadar kötü değil.Talaşların saçılması ise hızlı hareket etmesinden kaynaklanıyordur.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Dişi kendiliğinden yuvaya giriyorsa duyduğunuz sesler yuvayı kendine göre hazırlamak için talaşları sağa sola atarken çıkardığı ayak sesleri olabilir.

4. #Samet

#Samet New Member

Beğenileri:
    0
    mustafa abinin de söylediği gibi hızlı hareket ettiğinden peki talaş eklemelimiyim azalmış çünkü ? ama rahatsız etmekte istemiyorum sabahtan beri yuvalıkta ilk kez bu kadar kaldı

5. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Kimi kuş yuvada talaş istemiyor.Bence rahatsız etme yavrular olduğunda talaş koyarsın.

6. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Yemlerin Vİtaminli ve Taze Olmasına Dikkat Et Yuvalığıda Dağitabilir Normal Bİşey

7. #Samet

#Samet New Member

Beğenileri:
    0
  8. Gamze Apaydin

Gamze Apaydin New Member

Beğenileri:
    0
    benim disi kusta oyle yuvayi dagitiyor aslinda dagitmasinin sebebi yuvayi kendine gore hazrilamasi kuslarinin resmini atarmisin ?

9. MerveT.uysal

MerveT.uysal New Member

Beğenileri:
    0
    Ben quik yemin içindeki parazitlerle karşılaştığımdan beri açık yem alıyorum. Tabii ki rutubet kokmuyor olmasina dikkat ediyorum. Ne yazık ki her açık yem taze olmuyor. Kendinize güvenebileceğiniz bir yer seçip devamlı oradan almanız bayat yemlerle karşılaşma olasılığınızı düşürür. Icine de isteginize bağlı diğer yemlerden ekletebilirsiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Yigit Ö

Yigit Ö New Member

Beğenileri:
    0
    petshoptan normal yem alıyorum ve migrostan bonnie adlı karışık yem alıyorum bunları dondurma kutusunda karıştırıp veriyorum (karışık yem tek vermeyin yazıyor poşette :D 4 senedir kullanıyorum bi zararını görmedim :D

Sayfayı Paylaş