Karadeniz Pet

yem

polatserkan85

Yeni Üye
muhabbet kuşları kanarya yemi yer mi? faydası veya zararı var mıdır?

Muhabbet kuşu yavrunua variliyor ama normal erişkinlerine veririrmi verirmezmi bilemiyorum denemedim :D

Verilir cokta seviyorlar. Hem yem cesitliligi hem icinde biraz daha yag olusu bakiminda ozellikle kis aylarinda cok yararini gördüm. Sade muhabbet kusi yemi ile karistirip verirsen kuslarinin yeme aliskanligindaki farki gorebilirsin. Ama kuslarin yaglanmalarina dikkat etmeni tavsiye ederim

Kanarya yemi olarak kast ettiğiniz aspur mu yoksa kanaryalara verilen karışık yem mi?

karışık olan ama çoğunlukla aspur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:56 --

Kanarya yemi olarak kast ettiğiniz aspur mu yoksa kanaryalara verilen karışık yem mi?

karışık olan ama çoğunlukla aspur

Aspur muhabbet kuşlarının yemesinde fayda olan içindeki nişastadan dolayı ishal olan kuşlara verilen yemlerdendir. Kanaryaların karışık yemleri içinde muhabbetlerin yemediği bazı tohumlar var. Bu nedenle muhabbetler için olan karışık yemler tercih edilmelidir.

Aspur muhabbet kuşlarının yemesinde fayda olan içindeki nişastadan dolayı ishal olan kuşlara verilen yemlerdendir. Kanaryaların karışık yemleri içinde muhabbetlerin yemediği bazı tohumlar var. Bu nedenle muhabbetler için olan karışık yemler tercih edilmelidir.

bir zararı olur mu yoksa sadece yemezler mi? fikriniz nedir?

Zararı olup olmadığını bilmiyorum ama tavsiye edilmiyor .

Geri